Amerykański koncern PPG Industries rozbuduje swoje centrum IT

Amerykański koncern PPG Industries rozbuduje swoje centrum IT

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Amerykański, globalny koncern PPG Industries stawia na swój rozwój we Wrocławiu. PPG Industries to globalna korporacja, światowy lider w produkcji farb, lakierów, materiałów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła i włókien szklanych.

Firma powstała w 1883 roku w stanie Pensylwania w USA i do dziś w stolicy tego stanu, Pittsburghu, ma swoją główną siedzibę. Obecnie zatrudnia ponad 42 tys. pracowników na całym świecie (ponad 1700 w Polsce) oraz posiada ponad 150 zakładów produkcyjnych w 52 krajach, na sześciu kontynentach. Firma jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i rokrocznie znajduje się na liście 500 największych firm na świecie, publikowanej na łamach magazynu Fortune.

W najbliższym czasie firma planuje rozbudować we Wrocławiu dział IT, zajmujący się infrastrukturą informatyczną i aplikacjami biznesowymi.

PPG Industries podpisało właśnie list intencyjny o współpracy z wrocławskim Uniwersytetem Ekonomicznym. Podpisane porozumienie będzie dotyczyło wymiany doświadczeń, prowadzenia wspólnych prac badawczo-rozwojowych, umożliwienia studentom realizacji prac dyplomowych oraz pracownikom naukowym realizacji prac badawczych, uruchomienia i przeprowadzenia praktyk i staży dla studentów, wspierania rozwoju zawodowego studentów i absolwentów (prowadzenie szkoleń, warsztatów). Podpisanie wspólnego listu intencyjnego jest wynikiem dotychczasowej współpracy Katedry Systemów Informacyjnych z PPG Industries.

PPG Industries to właściciel dawnej wrocławskiej fabryki farb i lakierów Polifarb Wrocław (późniejszy Dekoral Wrocław przy ulicy Kwidzyńskiej). Amerykański koncern PPG Industries mocno inwestuje we wrocławską fabrykę, w jej stały rozwój, a także w rozbudowę działu IT, gdzie w ciągu najbliższych miesięcy pracę znajdzie kilkudziesięciu nowych pracowników.
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA