Amerykański Infor zwiększa zatrudnienie

Amerykański Infor zwiększa zatrudnienie

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Będą kolejne nowe miejsca pracy we Wrocławiu. Amerykańska firma informatyczna Infor zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w stolicy Dolnego Śląska. Potwierdza to, że we Wrocławiu zagraniczne koncerny tworzące centra usług wspólnych coraz częściej doceniają potencjał polskich specjalistów.
We wrocławskim Inforze do 2018 roku znajdzie zatrudnienie minimum 500 osób. Infor, to trzeci po SAP i Microsoft światowy gracz na rynku oprogramowania dla firm. W 2016 roku w stolicy Dolnego Śląska umiejscowił swoje główne europejskie centrum biznesowe (Center of Excellence). 
Oprócz zespołów przeznaczonych do obsługi systemów IT u klientów na całym świecie (Infor ma ich łącznie 90 tys., z czego już 700 w Polsce) powstały dwa, które świadczą o lokowaniu w Polsce kluczowych dla tego wielkiego koncernu kompetencji. 
W pierwszym z nich będą pracować konsultanci-wdrożeniowcy m.in. Infor LN, systemu ERP (znanego wcześniej pod nazwą Baan). Drugi zespół Inforu zajmuje się wsparciem dla rozwiązań Cloud – technologii najbardziej strategicznej i zaawansowanej we wszystkich amerykańskich firmach informatycznych.
REKLAMA
Amerykański Infor obok programistów poszukuje również pracowników z wykształceniem ekonomicznym czy finansowym, z doświadczeniem w biznesie, znających języki obce. Przyciąga też pracowników z innych polski miast, proponując im program relokacji.
Wrocław ma aktualnie największą w kraju liczbę centrów rozwojowych, badawczych i KPO (czyli knowledge process outsourcing) i są to bardzo zaawansowane procesy technologiczne.
Według ostatniego raportu ABSL we Wrocławiu jest już 111 tego typu centrów. Tylko w samym 2016 roku 13 zagranicznych firm z branży IT zadeklarowało utworzenie w stolicy Dolnego Śląska swoich centrów i zatrudnienie blisko 3,5 tys. osób. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA