Szwedzki FIAB buduje fabrykę i centrum badawczo-rozwojowefot. Orzech

Szwedzki FIAB buduje fabrykę i centrum badawczo-rozwojowe

Wrocław
REKLAMA
Szwedzka firma FIAB inwestuje we Wrocławiu. Firma rozpoczęła pod koniec sierpnia budowę nowej fabryki wraz z zapleczem biurowym i centrum badawczo-rozwojowym we Wrocławiu, na ulicy Rakietowej (Muchobór Wielki).
Generalnym wykonawcą inwestycji jest wrocławska firma Ekodynamic Sp. z o.o., a za projekt architektoniczny całej inwestycji odpowiada wrocławskie Studio EKA Pracownia Projektowa.
Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 30 maja 2017 roku.

Historia FIAB

W 1950, z początkiem „ery plastiku", FIAB rozpoczął produkcję maszyn przeznaczonych dla przemysłu tworzyw sztucznych. W przeciągu 60 lat, z lokalnej szwedzkiej firmy, FIAB stał się światowym liderem rynku w dziedzinie produkcji maszyn zgrzewających technologią wysokiej częstotliwości (WCz). 
REKLAMA

W 2010 roku zarząd i dział produkcyjny firmy FIAB zostały przeniesione ze Szwecji do Polski. Obecnie firma ma swoją siedzibę w Pietrzykowicach pod Wrocławiem. W 2016 roku firma rozpoczęła budowę nowej siedziby, fabryki i centrum badawczo-rozwojowego we Wrocławiu, na ulicy Rakietowej, na działce tuż obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Przeniesienie siedziby firmy do Polski pozwoliło FIAB na ulepszenie procesu obsługi klientów, począwszy od specyfikacji zamówienia, przez wsparcie posprzedażowe i serwis. Obok standardowych zgrzewarek WCz FIAB Polska realizuje również indywidualne projekty maszyn dopasowanych do charakteru branży.

Koszt budowy nowej siedziby we Wrocławiu, wraz z budową nowej fabryki i centrum badawczo-rozwojowego we Wrocławiu to ponad 18 mln zł. Inwestycja została dofinansowana środkami finansowymi z Unii Europejskiej w ramach: Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 – Działanie 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw” – 2-ga oś priorytetowa „Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I” kwotą 6 mln 310 tys zł.

Celem projektu jest utworzenie centrum badawczo-rozwojowego dedykowanego maszynom zgrzewającym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA