InPost buduje nową fabrykę paczkomatów oraz rozwinie centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie źródło: Panattoni

InPost buduje nową fabrykę paczkomatów oraz rozwinie centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie

WIZUALIZACJA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Fabryka paczkomatów InPost w stolicy Małopolski powstanie w ramach nowo tworzonego parku City Logistics Kraków Airport. Zakład produkcyjny zajmie łącznie około 7,2 tys. mkw. Zostanie oddany do użytkowania już w czerwcu 2021 roku.
Obiekt powstanie przy węźle Balice II przy autostradzie A4. W City Logistics Kraków Airport – w ramach całej inwestycji oprócz produkcji paczkomatów, włączając w to elektromontaż modułów z ekranami dotykowymi – rozbudowane zostanie również centrum badawczo-rozwojowe InPost wraz z dwoma laboratoriami i showroomem. Będą tam prowadzone prace rozwojowe, a także testy nowych rozwiązań.
REKLAMA
Jest to już kolejna współpraca Panattoni i InPost. Dotychczas InPost wynajął łącznie od Panattoni około 250 tys. mkw. powierzchni w całej Polsce, z czego ponad 9 tys. mkw. w innym krakowskim parku dedykowanym logistyce miejskiej – City Logistics Kraków I.
City Logistics Kraków Airport dostarczy na krakowski rynek 12 500 mkw. powierzchni najmu z modułami SBU. Inwestycja dostępna będzie od lata 2021 roku i będzie poddana certyfikacji BREEAM na ocenę Very Good.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA