Budimex wybuduje dla PKN Orlen Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku

Budimex wybuduje dla PKN Orlen Centrum Badawczo-Rozwojowe w Płocku

mazowieckie
Orzech
Orzech
REKLAMA
Warszawska firma Budimex wybuduje dla PKN Orlen Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR) na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (PPPT), w którym koncern i miasto mają po połowie udziałów.
Wartość podpisanego kontraktu wynosi 167 mln zł netto. Umowa dotyczy realizacji w formule EPC (pod klucz). Budowa potrwa do końca 2020 roku. Całkowita wartość inwestycji wynosi około 184 mln zł.
W płockim CBR Orlenu prowadzone będą badania związane z paliwami oraz segmentem petrochemicznym, w tym obejmujące własne patenty. Najważniejszą częścią CBR będzie Hala Odwzorowań i Pilotaży o powierzchni blisko 2 tys. mkw., która zostanie wyposażona w instalacje badawcze i pilotażowe. 
REKLAMA
Centrum Badawczo-Rozwojowe PKN Orlen wyposażone zostanie także w proekologiczne rozwiązania. Centrum zaopatrywane będzie w przyjazną środowisku energię elektryczną, wytworzoną przy użyciu własnych paneli fotowoltaicznych i turbiny wiatrowej. 
Na terenie CBR powstanie również stacja ładowania pojazdów elektrycznych, umożliwiająca obsługę trzech samochodów jednocześnie. Uzupełnieniem obiektu będzie zaplecze analityczno-techniczne, które w momencie oddania obiektu do eksploatacji będzie wyposażone w aparaturę badawczą.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA