Orlen: Włocławek zgodnie z planem

Orlen: Włocławek zgodnie z planem

kujawsko-pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
PKN Orlen przeznaczy w tym roku ok. 200 mln zł na realizację budowy bloku parowo-gazowego we Włocławku. Inwestycja ma zakończyć się pod koniec 2015 r.
W ubiegłym roku PKN Orlen podpisał umowę ma budowę bloku parowo-gazowego we Włocławku z generalnym wykonawcą, którym zostało konsorcjum General Electric International Inc. i SNC-Lavalin Polska.


Szacunkowa wartość kontraktu netto na budowę elektrowni o mocy 463 MWe wyniesie ok. 1,4 mld zł. Nowy blok będzie wytwarzał energię elektryczną w kogeneracji z produkcją ciepła na potrzeby m.in. Grupy Anwil i PKN Orlen. Około połowa wytwarzanej we Włocławku energii będzie trafiała na rynek zewnętrzny.

 

REKLAMA

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na koniec I kwartału bieżącego roku. W 2013 r. spółka zamierza przeznaczyć na realizację projektu ok. 200 mln zł. Przewidywany termin oddania bloku, który ma produkować energię w kogeneracji z ciepłem, do eksploatacji to IV kwartał 2015 roku.

 

Jak poinformował PKN Orlen w prezentacji skonsolidowanych wyników finansowych za 4 kwartał 2012 r., drugi z projektów w tym zakresie – budowa bloku gazowo-parowego w Płocku – przeszedł już etap analizy wariantowej koncepcji budowy i studium wykonalności dla wariantu mocy w przedziale 450-600 MWe. Zyskał też decyzję środowiskową. Obecnie trwają analizy ekonomiczne projektu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA