Dopak wybuduje centrum badawczo-rozwojowe na Oporowie

Dopak wybuduje centrum badawczo-rozwojowe na Oporowie

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Wrocławska spółka Dopak wybuduje na wrocławskim Oporowie, przy ulicy Kwiatkowskiego swoje centrum badawczo-rozwojowe w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. Inwestycja zostanie zlokalizowana na działce o powierzchni około 18 500 mkw. na terenie Dolnośląskiego Parku Technologicznego (DPT), którą Dopak zakupiła w 2015 roku. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 kwietnia 2019 roku.
Dopak złożył w dniu 31 stycznia 2017 roku wniosek o pozwolenie na budowę swojego centrum badawczo-rozwojowego. Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych kwotą prawie 5,5 miliona złotych. Za projekt odpowiada architekt Dawid Wirth ze znanego wrocławskiego studia projektowego OZONE.
W ramach działalności centrum badawczo-rozwojowego firmy Dopak świadczona będzie innowacyjna zindywidualizowana usługa dla klienta w zakresie projektowania, optymalizacji oraz automatyzacji procesów produkcyjnych w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. W ramach świadczonej usługi pracownicy centrum badawczo-rozwojowego będą prowadzili badania oraz prace rozwojowe, których efekty będą wykorzystywane do świadczenia usługi.
Każdorazowo świadczona usługa będzie zindywidualizowana i świadczona dla klienta zgodnie z zapotrzebowaniem rynkowym zgłaszanym przez niego. Obecnie na rynku nie istnieje usługa polegająca na opracowaniu projektu ciągu technologicznego wraz z automatyzacją i optymalizacją z możliwością produkcji testowej oraz zbadania właściwości produkowanych wyrobów.
REKLAMA
Projekt jest zgodny z celami zawartymi w Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój dla działania 2.1 Wsparcie w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.
Dopak działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych blisko 25 lat, oferując maszyny i urządzenia peryferyjne oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne w myśl zasady "wszystko z jednej ręki", a także kompleksowe usługi, jak wsparcie techniczne, serwis czy szkolenia z obsługi, konserwacji i oprogramowania maszyn w zakładzie klientów. W Polsce rozwiązania Dopak stosowane są w wielu branżach technicznych, począwszy od tzw. białej techniki, czyli wytwarzania elementów do pralek, lodówek, w branży medycznej, aż po przemysł samochodowy.
Utworzona w 1996 roku spółka Dopak obecnie jest dystrybutorem wielu marek urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych na polskim rynku. Należą do nich KraussMaffei, BBM, Neue Herbold i Maplan, wynika z danych firmy. Na początku tego roku, spółka Dopak dodała do swojego asortymentu produktów maszyny wykonane przez niemiecką firmę Digicolor, dostawcę systemów zarządzania materiałowego dla przemysłu tworzyw sztucznych w dziedzinie wtrysku, wytłaczania i mieszania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA