Pekabex Bet SA wybuduje dla Dopak Centrum Badawczo-Rozwojowe na Oporowie

Pekabex Bet SA wybuduje dla Dopak Centrum Badawczo-Rozwojowe na Oporowie

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Wrocławska firma Dopak wyłoniła zwycięzcę ogłoszonego przetargu na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego przy ulicy Kwiatkowskiego, na wrocławskim Oporowie. Została nim firma Pekabex Bet SA.
Dopak zamierza wybudować we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowe w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych wraz z budynkiem biurowym i halą produkcyjną. Wartość oferty przedstawionej przez Pekabex Bet wynosi 14,5 mln zł.
Inwestycja zostanie zlokalizowana na działce o powierzchni około 18 500 mkw. na terenie Dolnośląskiego Parku Technologicznego (DPT), którą Dopak zakupił w 2015 roku. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 kwietnia 2019 roku. 
W ramach działalności centrum badawczo-rozwojowego firmy Dopak świadczona będzie innowacyjna zindywidualizowana usługa dla klienta w zakresie projektowania, optymalizacji oraz automatyzacji procesów produkcyjnych w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Jak podkreśla firma Dopak, obecnie na rynku nie istnieje usługa polegająca na opracowaniu projektu ciągu technologicznego, wraz z automatyzacją i optymalizacją z możliwością produkcji testowej oraz zbadania właściwości produkowanych wyrobów.
REKLAMA
Projekt zyskał dofinansowanie z funduszy unijnych w kwocie około 5,5 mln zł.
O inwestorze
Dopak działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych od 1996 roku, firma oferuje maszyny i urządzenia peryferyjne oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, które znajdują zastosowanie m.in. w branży AGD, medycznej czy samochodowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA