Amerykański koncern 3M zainwestuje w tym roku 40 milionów dolarów we Wrocławiuźródło: 3M

Amerykański koncern 3M zainwestuje w tym roku 40 milionów dolarów we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeden z największych zagranicznych pracodawców działających we Wrocławiu – amerykański koncern 3M planuje w 2021 roku zainwestować kolejne 40 milionów dolarów w rozwój swojego superhubu produkcyjnego oraz Centrum Usług Wspólnych, które zlokalizowane są w stolicy Dolnego Śląska.
Jak informuje na łamach "Pulsu Biznesu" nowy dyrektor zarządzający 3M w regionie Europy Wschodniej Radosław Kaskiewicz – W tym roku przeznaczymy 40 mln USD (183,2 mln zł) na rozwój superhubu we Wrocławiu, głównie zwiększenie mocy produkcyjnych oraz systemy zabezpieczania pracowników. W centrum usług wspólnych zatrudniamy 1,2 tys. osób i dalej szukamy talentów. To centrum będzie się mocno rozwijało, będziemy zatrudniać setki osób.
Warto w tym momencie przypomnieć, że Centrum Usług Wspólnych 3M we Wrocławiu otwarte zostało w 2015 roku i początkowo zatrudniało około 200 osób. W ciągu niespełna sześciu lat zatrudnienie w nim wzrosło aż do ponad 1200 i stale rośnie. Wrocławskie centrum rozpoczęło od najprostszych operacji, jednak stopniowo szefostwo 3M zlecało centrum w stolicy Dolnego Śląska coraz bardziej skomplikowane procesy. Obecnie Centrum Usług Wspólnych 3M we Wrocławiu zajmuje się przetwarzaniem danych i pełną analityką dla wszystkich oddziałów 3M na całym świecie i jest jednym z trzech i zarazem największym tego typu centrum tego koncernu na świecie.
We wrocławskim superhubie produkcyjnym na Kowalach wśród wielu różnych produktów dla różnych branż wytwarzany jest też np. bardzo obecnie potrzebny produkt, jakim są filtry stosowane przy produkcji rożnego rodzaju szczepionek, w tym na CoVid-19.
Łącznie 3M zainwestowało w Polsce już 2,5 miliarda złotych. Aktualnie liczba osób zatrudnionych przez koncern 3M w Polsce przekracza już 4000.
Co warte podkreślenia, od 1 stycznia 2021 r. wszystkie fabryki i biura 3M w Polsce kupują energię elektryczną pochodzącą w 100 proc. z odnawialnych źródeł. Zielona energia będzie wykorzystywana w polskich zakładach 3M do wytwarzania ponad 12 tysięcy produktów. Przejście na OZE (odnawialne źródła energii) pozwoli firmie znacząco zredukować ślad węglowy i ograniczyć emisję CO2.
3M zobowiązało się, że do 2050 roku 100 proc. energii elektrycznej używanej we wszystkich lokalizacjach firmy będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Strategia 3M zakłada także, że do 2025 roku co najmniej 50 proc. energii elektrycznej wykorzystywanej we wszystkich lokalizacjach firmy na świecie będzie pochodzić z OZE.
Wolumen zielonej energii dostarczanej do fabryk i biur 3M w Polsce wyniesie ok. 60 gigawatogodzin rocznie. Decyzja o zakupie 100 proc. zielonej energii elektrycznej pozwoli zredukować ilość CO2 jakie wytwarzane jest w przypadku energii pozyskiwanej ze źródeł węglowych o ponad 47 tys. ton, co stanowi równowartość dwutlenku węgla, jaką w ciągu 10 lat wychwyci łącznie ponad 700 tys. drzew.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...