Aglomeracja Wrocławska: Kolejny wielki chiński koncern chce wybudować fabrykę elektrolitów do baterii dla e-aut

Aglomeracja Wrocławska: Kolejny wielki chiński koncern chce wybudować fabrykę elektrolitów do baterii dla e-aut

Orzech
Orzech
REKLAMA
W środę, 28 marca informowaliśmy o nowej, bardzo dużej inwestycji chińskiego koncernu Capchem, który we Wrocławiu planuje kosztem 200 milionów złotych wybudować fabrykę elektrolitów do baterii litowo-jonowych. Okazuje się, że nie będzie to jedyna tego typu chińska inwestycja w Aglomeracji Wrocławskiej. Podobną fabrykę planuje też inny chiński inwestor.
Prawie 50 milionów dolarów (300 milionów RMB – chińskich juanów) chce zainwestować w Polsce chiński koncern Jiangsu Guotai International Group. Wybór padł na Aglomerację Wrocławską. Chińczycy planują wybudować fabrykę w 30 miesięcy. Wydajność polskiej fabryki przewidziana jest na 40 000 ton elektrolitów rocznie.
Kompleks produkcyjny zrealizują wspólnie dwie spółki zależne Jiangsu Guotai International Group: Jiangsu Ruitai New Energy Materials Co., Ltd. oraz Zhangjiagang Guotai-Huarong Chemical New Material Co., Ltd. Obie objęły po 50% udziałów w nowo powstałej w styczniu 2018 roku spółce Guoatai-Huarong Poland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

W ramach holdingu Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials Co., Ltd. jest trzecim na świecie głównym dostawcą elektrolitów do akumulatorów litowo-jonowych.

Na razie chiński inwestor nie ujawnia oficjalnie ani dokładnej lokalizacji fabryki ani ilości miejsc pracy jakie powstaną dzięki uruchomieniu tej fabryki.
REKLAMA

O inwestorze: 

Jiangsu Guotai International Group jest jedną z wiodących grup w prowincji Jiangsu w Chinach. Dotyczy to głównie importu i eksportu, takich jak tekstylia, odzież, wyroby rzemieślnicze, sprzęt, chemikalia, farmacja, stal, statki i tak dalej. Zajmuje się także hotelarstwem, turystyką, nieruchomościami, oprogramowaniem badawczo-rozwojowym, finansami i papierami wartościowymi. Opierając się na handlu zagranicznym jako głównej działalności, stopniowo rozwijała się również dywersyfikacja działalności. W 2011 r. sprzedaż wyniosła 26 miliardów RMB o łącznej wartości 2,4 miliarda dol. na import i eksport, w tym 2,09 miliarda USD eksportu. 
Od wielu lat jest wiodącą firmą handlową w prowincji Jiangsu. Zajmuje 367 miejsce wśród 500 największych przedsiębiorstw w Chinach i 112 wśród 500 przedsiębiorstw usługowych w Chinach w 2010 roku.
Posiada 12 wyspecjalizowanych firm importowych i eksportowych, ponad 40 firm produkcyjnych i usługowych, 2 hotele pięciogwiazdkowe, 1 firmę programistyczną i 2 nowe firmy energetyczne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA