Dolny Śląsk: Chiński inwestor wybuduje pod Oławą fabrykę elektrolitów do baterii dla e-aut

Dolny Śląsk: Chiński inwestor wybuduje pod Oławą fabrykę elektrolitów do baterii dla e-aut

Orzech
Orzech
REKLAMA
Znamy już lokalizację kolejnej inwestycji związanej z budową wielkiej fabryki baterii do e-aut, jaką LG Chem buduje pod Wrocławiem, w Biskupicach Podgórnych. Chiński koncern Jiangsu Guotai International Group zakupił właśnie działkę o powierzchni 6,4 ha pod budowę fabryki elektrolitów używanych w bateriach do e-aut. Wybór padł na Godzikowice pod Oławą na Dolnym Śląsku. Przetarg na nieruchomość został rozstrzygnięty 10 maja. 
Działka leży na terenie podstrefy Oława w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park". Polska spółka koncernu – Guotai Huarong Poland w lutym tego roku otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie tej strefy.
Kompleks produkcyjny zrealizują wspólnie dwie spółki zależne Jiangsu Guotai International Group: Jiangsu Ruitai New Energy Materials Co., Ltd. oraz Zhangjiagang Guotai-Huarong Chemical New Material Co., Ltd. Obie objęły po 50% udziałów w nowo powstałej w styczniu 2018 roku spółce Guoatai-Huarong Poland Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.
REKLAMA
Chińczycy planują wybudować fabrykę w 30 miesięcy. Wydajność polskiej fabryki przewidziana jest na 40 000 ton elektrolitów rocznie. Wartość inwestycji może sięgnąć 47 mln dolarów. Inwestor na razie nie ujawnił informacji dotyczącej ilości osób jaka zostanie zatrudniona w fabryce w Godzikowicach.
O inwestorze: 
W ramach holdingu Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials Co., Ltd. jest trzecim na świecie głównym dostawcą elektrolitów do akumulatorów litowo-jonowych. Jiangsu Guotai International Group jest jedną z wiodących grup w prowincji Jiangsu w Chinach. Dotyczy to głównie importu i eksportu, takich jak tekstylia, odzież, wyroby rzemieślnicze, sprzęt, chemikalia, farmacja, stal, statki i tak dalej. Zajmuje się także hotelarstwem, turystyką, nieruchomościami, oprogramowaniem badawczo-rozwojowym, finansami i papierami wartościowymi. Opierając się na handlu zagranicznym jako głównej działalności, stopniowo rozwijała się również dywersyfikacja działalności. W 2011 r. sprzedaż wyniosła 26 miliardów RMB o łącznej wartości 2,4 miliarda dol. na import i eksport, w tym 2,09 miliarda dol eksportu. 
Od wielu lat jest wiodącą firmą handlową w prowincji Jiangsu. Zajmuje 367 miejsce wśród 500 największych przedsiębiorstw w Chinach i 112 wśród 500 przedsiębiorstw usługowych w Chinach w 2010 roku.Posiada 12 wyspecjalizowanych firm importowych i eksportowych, ponad 40 firm produkcyjnych i usługowych, 2 hotele pięciogwiazdkowe, 1 firmę programistyczną i 2 nowe firmy energetyczne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA