Kolejna firma zdecydowała się na swój dalszy rozwój w stolicy Dolnego Śląska. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie - Google rozwija biuro we Wrocławiu, które będzie pomagać wdrażać chmurę obliczeniową klientom Google Cloud w całej Europie.
W ramach rozwoju biura we Wrocławiu, Google uruchamia w nim nowy zespół technologiczny, który będzie odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie. Zatrudnienie znajdą tu inżynierowie i inżynierki specjalizujący się w tej technologii oraz osoby z doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu takich projektów. Rozwój wrocławskiego biura to część trwających, znaczących inwestycji Google w Polsce – czytamy w komunikacie.
Firma będzie poszukiwać przede wszystkim osób z wykształceniem informatycznym i matematycznym, którzy mają doświadczenie w pracy z infrastrukturą chmurową, tworzeniem i optymalizacją aplikacji, migracją danych, a także znają języki programowania takie jak Java, Python, Go, JavaScript, C++.
REKLAMA
Plany są kontynuacją obecności Google we Wrocławiu. Biuro firmy zostało otwarte w 2007 r. Obecnie zatrudnia ok. 100 pracowników, a dodatkowo ok. 250 współpracowników z firm partnerskich. Do tej pory skoncentrowało się na wspieraniu rozwoju technologii reklamowych Google’a i klientów z kilkunastu krajów.
- Wrocław to międzynarodowe, dynamicznie rozwijające się miasto i trzecie co do wielkości centrum edukacyjne w Polsce. Mamy aż 24 uczelnie wyższe, które rocznie szkolą ponad 30 tys. absolwentów, w tym ok. 10 tys. w dziedzinie ekonomii, informatyki oraz inżynierii. Wrocław jest znany z tego, że skupia świetnych absolwentów i absolwentki kierunków informatycznych, dzięki czemu przyciąga najlepszych globalnych inwestorów, w tym Google, którzy zakładają tu swoje centra badawczo rozwojowe lub informatyczne. Technologia chmury obliczeniowej to obecnie najszybciej rozwijający się segment w sektorze IT, dlatego chcemy rozwijać ją z najlepszymi ekspertami; nie mamy wątpliwości, że znajdziemy ich właśnie we Wrocławiu – komentuje Witold Wójtowicz, szef biura Google we Wrocławiu.
Wrocław, który ma 24 uczelnie wyższe, z ponad 30 tys. absolwentów rocznie (w tym ok. 10 tys. w dziedzinie ekonomii, informatyki oraz inżynierii), przyciąga globalnych inwestorów, którzy zakładają tu swoje centra badawczo rozwojowe lub informatyczne.