We Wrocławiu otwarto pierwszy w Polsce Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości źródło: wroclaw.pl

We Wrocławiu otwarto pierwszy w Polsce Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA
Na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego (WPT) przy ul. Fabrycznej 16h we Wrocławiu otwarto pierwszy w Polsce Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości. Będzie wspierał biznes bez barier, promował integrację w biznesie oraz aktywność zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnościami. 

Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości Skrzynia powstał we współpracy z Biurem Wrocław Bez Barier. Organizatorzy podkreślają, że inkubator znakomicie wpisze się w działania miasta Wrocław, które od dawna dąży do tego, by miejska przestrzeń była dostępna bez barier i w jak najszerszym zakresie.

REKLAMA

Z oferty inkubatora mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy są w początkowym etapie rozwijania swojej firmy. Przez 5 lat będą mogli korzystać z eksperckiego wsparcia i infrastruktury WPT na preferencyjnych warunkach. Dodatkowe, specjalistyczne wsparcie, znajdą w Inkubatorze firmy prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami oraz przedsiębiorstwa, które je zatrudniają lub chcą je zatrudnić.

W Integracyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości Skrzynia na preferencyjnych warunkach będzie można korzystać z dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami powierzchni biurowych oraz usług doradczo-szkoleniowych.

W inkubatorze działa również Centrum Informacji, dzięki któremu można w jednym miejscu uzyskać informacje na temat podejmowania pracy i zakładania firm przez osoby z niepełnosprawnościami, a także ich zatrudniania. W planach są różnego typu szkolenia i warsztaty.

 Chcemy, żeby Wrocław był prawdziwym miastem bez barier. Dzięki takim projektom, jak utworzony przez WPT Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości Skrzynia, wprowadzamy nasze działania na kolejny poziom. To właśnie tutaj wrocławska przedsiębiorczość, tętniąca energią i kreatywnością, będzie mogła jeszcze szybciej się rozwijać, korzystając z różnorodności i talentów mieszkańców naszego miasta. Co najważniejsze, wszystko to bez barier. Cieszę się, że to właśnie we Wrocławiu, w WPT, powstał pierwszy w Polsce inkubator przedsiębiorczości, który integruje biznes i osoby z niepełnosprawnościami. Stanowimy świetny przykład dla innych miast i samorządów. Działajmy razem, bez barier  powiedział podczas oficjalnego otwarcia inkubatora, które nastąpiło w piątek 28 maja, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W przedsięwzięcie zostało zaangażowanych ponad 30 różnych organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, firm oraz uczelni wyższych. Dzięki pomocy tak wielu różnych podmiotów, oferta inkubatora powinna jak najbardziej odpowiadać potrzebom przedsiębiorstw, szczególnie tych prowadzonych przez osoby z niepełnosprawnościami i je zatrudniających. 

Nazwa Inkubatora Skrzynia nie jest przypadkowa. W jego powstanie bardzo mocno był zaangażowany śp. Bartłomiej Skrzyński, ówczesny dyrektor biura Wrocław bez Barier. 

– Utworzenie miejsca, w którym będziemy realnie znosić bariery dla rozwoju aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami, jest niezwykle istotnym projektem, wyzwaniem, które stawiamy sobie wspólnie z WPT i partnerami projektu. Wierzę, że nasze działania dotyczące strefy zawodowej osób z niepełnosprawnościami mogą zaktywizować tę część naszego życia społecznego – mówił w 2020 roku śp. Bartłomiej Skrzyński.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA