[śląskie] Dziś rusza pierwszy w Piekarach Śląskich Inkubator Przedsiębiorczości

[śląskie] Dziś rusza pierwszy w Piekarach Śląskich Inkubator Przedsiębiorczości

graviteo
REKLAMA

Inkubator Przedsiębiorczości formalnie jest częścią Przemysłowo-Technologicznego EkoPark - spółki miejskiej, w której głównym udziałowcem jest gmina Piekary Śląskie.

Podstawowym celem działalności Inkubatora jest promowanie przedsiębiorczości, kreowanie i stwarzanie warunków do powstawania nowych mikro-, małych i średnich firm usługowych oraz poszerzanie działalności usługowej firm już istniejących. - Chcemy przede wszystkim ułatwiać funkcjonowanie przedsiębiorcom działanie w naszym mieście, między innymi dlatego powołaliśmy do życia EkoPark - mówi prezydent Stanisław Korfanty. Piekarski Inkubator nad zachęceniem przedsiębiorców do wynajmowania powierzchni pod działalność gospodarczą w Piekarach Śląskich pracuje od maja tego roku. Pierwsza umowa podpisana została już w czerwcu.


- Obecnie w naszym Inkubatorze ulokowało się dziewięć firm, natomiast wciąż zgłaszają się do nas podmioty zainteresowane wynajęciem kolejnych pomieszczeń. Aktualnie prowadzimy  zaawansowane rozmowy z kolejnymi trzema przedsiębiorcami, z którymi w najbliższym czasie zamierzamy podpisać umowy najmu - tłumaczy Karolina Wadowska, kierowniczka piekarskiego Inkubatora. Firmy działają w najróżniejszych branżach - od sprzedaży akcesoriów meblowych, przez internetową sprzedaż zabawek, po organizację warsztatów plastyczno-artystycznych oraz spektakli teatralnych.


Działalność Inkubatora ma prowadzić również do powstawania nowych miejsc pracy, co przełoży się następnie na spadek stopy bezrobocia w mieście. Stąd ścisła współpraca Inkubatora z Powiatowym Urzędem Pracy w Piekarach Śląskich, który także wspiera osoby bezrobotne, zamierzające rozpocząć własną działalność gospodarczą. - Posiadamy jeszcze środki finansowe dla takich osób, do końca lipca tego roku przyznaliśmy piętnaście dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej - mówi Krystyna Wyciślok, dyrektorka piekarskiego PUP.


Urząd Pracy weźmie też udział w Dniach Otwartych Inkubatora Przedsiębiorczości, które odbędą się 28. i 29. sierpnia, w siedzibie Inkubatora. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcieliby uzyskać wiedzę na temat szeroko rozumianej działalności gospodarczej i wsparcia, udzielanego przez piekarski Inkubator Przedsiębiorczości. Pracownicy EkoParku zaprezentują warunki uzyskania preferencyjnych pożyczek dla firm na ,,dobry start". Ponadto, podczas Dni Otwartych zaprezentują się instytucje, prowadzące działalność doradczą na terenie Inkubatora, takie, jak Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego. Jej pracownicy  opowiedzą o możliwości pozyskania wsparcia, miedzy innymi, z funduszy europejskich.


Uczestnicy Dni Otwartych  będą mogli zapytać o warunki funkcjonowania firm w Inkubatorze, zakładanie działalności gospodarczej ,,krok po kroku" oraz o tzw. mentoring dla firm, działających w Inkubatorze. - Inkubator ma nie tylko pomagać w dynamicznym rozwoju firm, ale również doradzać, jak zminimalizować ryzyko ich upadku w pierwszym okresie ich działalności. Będziemy wzmacniać potencjał przedsiębiorców poprzez kompleksowy program doradczy - wyjaśnia Karolina Wadowska
.

Dnia Otwarte odbędą się 28. i 29. sierpnia w siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości EkoPark, przy ulicy Roździeńskiego 1, w godz. od 10.00 do 18.00 pierwszego dnia i od 12.00 do 18.00 - drugiego.

 

źródło: UM Piekary Śląskie

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wille Miejskie na Swojczycach – Działoszyńska od PROFIT Development
Wrocław to metropolia tętniąca życiem. Dobrzej jest jednak mieć tu swoje miejsce, w którym będzie mo...
W centrum Wrocławia powstaje 56-metrowy biurowiec MidPoint 71 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budowa biur...
Kraków: Radni nie godzą się na podziemny tramwaj
Podczas środowej sesji rady miasta przestawiono radnym wyniki studium dla budowy szybkiego bezkolizy...
We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...