Wrocław: Uniwersytet Ekonomiczny się rozbudowuje. Powstanie budynek ze strefą VRfot. Jan Augustynowski

Wrocław: Uniwersytet Ekonomiczny się rozbudowuje. Powstanie budynek ze strefą VR

REKLAMA
Centrum Symulacji Procesów Biznesowych powstanie  w sąsiedztwie realizowanego Inkubatora Przedsiębiorczości. W parterowym budynku znajdzie się laboratorium komputerowe i strefa VR.  Będzie gotowy jeszcze w tym roku. Uczelnia uruchomi nowe specjalności. 
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ogłosił 12 lutego przetarg na zaprojektowanie oraz budowę obiektu dydaktycznego na terenie kampusu przy ulicy Komandorskiej 118/120. Termin składania ofert mija 28 lutego. O wyłonieniu wykonawcy zadecyduje w 60% cena, a w 40% okres gwarancji. Zwycięska firma zrealizuje zadanie do 30 listopada.

Strefa VR i nowe laboratorium

Parterowe Centrum Symulacji Procesów Biznesowych z zapleczem technicznym i higieniczno-sanitarnym będzie przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i energetycznej. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 119,2 mkw., a kubatura 656,1 metrów sześciennych. Będzie wysoki na około 4,5 m. Nie znajdą się w nim okna (będzie oświetlany od wewnątrz). Zostanie podzielony na pięć stref: wejściową z szatnią, techniczną, sanitarną, projekcyjną oraz VR. Z obiektu ma korzystać maksymalnie 14 osób – 1-2 prowadzących oraz 12 studentów.
Zwycięska firma zaprojektuje laboratorium komputerowe (salę projekcyjną) na wzór sali kinowej – stanowisko prowadzącego wraz z trzema rzędami siedzeń dla słuchaczy. Znajdzie się w nim dotykowy ekran projekcyjny i 12 stanowisk komputerowych.
W strefie VR uczelnia zaplanowała sześć miejsc o wymiarach 2,2x2,2 m (bądź 2,5x2,5 m). W każdej znajdzie się zestaw okularów VR wraz z kontrolerami i stacjami bazowymi. Stanowiska będą oddzielone przegrodami odpornymi na przypadkowe uderzenia.
Inwestycja zakłada jeszcze m.in. dostosowanie budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, przebudowę chodników oraz montaż śmietnika, dwóch ławek i dwóch latarni. Nie powstaną dodatkowe miejsca parkingowe. Może być konieczna wycinka części zieleni.

Szansa dla uczelni i studentów

REKLAMA
CSPB stanowi część strategii uczelni rozwoju oferty dydaktycznej i podnoszenia jakości procesu kształcenia.
Inwestycja jest naturalną odpowiedzią na rosnące potrzeby młodego pokolenia studentów na prezentowanie treści przedmiotów stanowiących program studiów przy pomocy nowoczesnych, elektronicznych i interaktywnych narzędzi dydaktycznych – mówi nam dr Krzysztof Nowosielski, koordynator ds. budowy Centrum Symulacji Procesów Biznesowych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Uczelnia uruchomi nowe specjalności wykorzystujące nowoczesne metody i narzędzia jak VR. Dzięki temu ma się zwiększyć zainteresowanie jej ofertą. – Projekt wpłynie także na zwiększenie skuteczności i efektywności ekonomicznej procesu dydaktycznego – wyjaśnia dr Krzysztof Nowosielski.
Na inwestycji mają skorzystać także studenci. – Zyskają dostęp do najnowszej technologii informatycznej, w tym do specjalistycznych programów do projektowania, modelowania i doskonalenia procesów, co spotęguje ich potencjał, już jako absolwentów uniwersytetu, na rynku pracy – tłumaczy koordynator ds. budowy nowego obiektu.

Część szerszego projektu

CSPB powstanie w ramach projektu "PORTAL – Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu". Jest współfinansowany ze środków europejskich (blisko 11,5 mln zł). Ma pomóc we wzmocnieniu potencjału dydaktycznego uczelni m.in. przez wybudowanie CSPB, utworzenie nowych specjalności (odpowiadających potrzebom rynku pracy) oraz oferowanie staży dla studentów i pracowników uniwersytetu. Będzie realizowany przez cztery lataod września 2018 roku.

Inkubator Przedsiębiorczości po sąsiedzku

Nowy budynek będzie zlokalizowany w sąsiedztwie powstającego Inkubatora Przedsiębiorczości InQube, o którym pisaliśmy w lutym ubiegłego roku. Znajdą się w nim m.in. przestrzeń co-workingowa, sale konferencyjne i strefa relaksu. Inwestycja ma sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości wśród studentów, absolwentów i naukowców, tak by mogli przełożyć studiowaną teorię na praktykę biznesową.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA