Wyspa Tamka w całości sprzedana. W zabytkowych budynkach powstanie hotel?

Wyspa Tamka w całości sprzedana. W zabytkowych budynkach powstanie hotel?

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Uniwersytet Medyczny wreszcie sprzedał swój budynek na Wyspie Tamka. Kupiła go ta sama spółka, która w zeszłym roku odkupiła drugą część tej wyspy, należącą wcześniej do Uniwersytetu Wrocławskiego.
Uniwersytet Wrocławski swoją część Wyspy Tamka sprzedał bez większych problemów, już za pierwszym podejściem. Jesienią 2015 roku zabytkowy budynek o powierzchni ponad 1,5 tys. metrów kwadratowych, w którym niegdyś mieścił się Wydział Biotechnologii, wylicytowała za 10,1 mln złotych zarejestrowana w Łodzi spółka Tamka Investments. Dodajmy, że cena wywoławcza wynosiła 5,5 mln złotych.
Dużo dłużej kupca na swoją część odrzańskiej wyspy szukał z kolei wrocławski Uniwersytet Medyczny. Nieruchomość od kilku lat bezskutecznie wystawiano na sprzedaż. Pozytywnym wynikiem zakończył się dopiero ostatni, listopadowy przetarg. 
REKLAMA
– Nieruchomość znalazła nabywcę za 9 090 000 złotych. To ten sam podmiot, który odkupił część Uniwersytetu Wrocławskiego – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Monika Maziak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.


Sprzedana przez uczelnię działka ma powierzchnię 1804 metrów kwadratowych, a stojący na niej piętrowy, wpisany do rejestru zabytków budynek, w którym mieściła się kiedyś Katedra i Zakład Chemii Leków – 1358,5 metrów kwadratowych.

Teren, na którym położona jest nieruchomość posiada aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalony w styczniu 2013 roku. Zgodnie z nim, budynek może zostać przeznaczony na cele usług, kultury, nauki, mieszkania towarzyszące, zabudowę zamieszkania zbiorowego czy mariny.

Spółka Tamka Investments prowadzi działalność z zakresu hoteli i podobnych obiektów zakwaterowania. Niewykluczone więc, że w zabytkowych budynkach na Tamce powstanie hotel.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA