Zabytkowy hotel przy Stawowej odzyskał blask fot. investphoto.pl

Zabytkowy hotel przy Stawowej odzyskał blask

Wrocław, FOTO
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Budynek przy ulicy Stawowej, w którym kiedyś mieścił się hotel, właśnie przechodzi renowację. Można już podziwiać odświeżoną fasadę kamienicy. Inwestorem jest Rafin Deweloper, do którego należy także kilka innych zabytkowych hoteli we Wrocławiu.
O planowanym remoncie kamienicy przy ulicy Stawowej 13 informowaliśmy już marcu. Teraz można już podziwiać nową elewację budynku.
– Budynek przy ul. Stawowej został odświeżony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz  od strony Stawowej. Obecnie odświeżana jest elewacja z tyłu budynku – tłumaczy nam kierownik marketingu z firmy Rafin Deweloper, właściciela kamienicy.
REKLAMA
fot. investphoto.pl
Przed wojną mieścił się tam niemiecki hotel Habsburger-Hof, a po wojnie najpierw hotel Odra, który potem został przemianowany na hotel Piast II.
Obecnie w środku znajduje się biuro sprzedaży mieszkań Rafinu oraz biura spółek GK Dexpol, do której należy ta firma deweloperska.

Rafin przeniósł tam swoje biuro sprzedaży z ulicy Kołłątaja, bo lada moment powinna rozpocząć się zapowiada od dawna rewitalizacja hotelu Grand przy ulicy Piłsudskiego.

Hotel Grand odzyska blask

Zgodnie z zapowiedziami dewelopera, na bazie dwóch istniejących obiektów – hotelu Grand przy ulicy Piłsudskiego 100-102 oraz kamienicy przy ulicy Gwarnej 21 – powstanie czterogwiazdkowy hotel ze 160 pokojami, wspólnym holem, lobby, parkingiem podziemnym, zespołem gastronomicznym, usługowym oraz konferencyjnym


W planach jest także przeszklony sky bar na ostatniej kondygnacji, z którego będzie można podziwiać choćby zmodernizowany Dworzec Główny PKP.

Na elewację hotelu wrócą przedwojenne detale, kalenicowy dach i charakterystyczna wieżyczka. Projekt modernizacji przygotowała pracownia Greg Architekci.

Rafin celuje w zabytkowe hotele

Przypomnijmy, że Rafin Developer jest właścicielem kilku zabytkowych hoteli w okolicy Dworca Głównego. Oprócz Granda i Odry, deweloper już przebudował zabytkowy hotel Piast przy ulicy Piłsudskiego

Do tej firmy należą też hotele Europejski i Polonia, także przy ulicy Piłsudskiego. Rafin niedawno kupił także od Politechniki Wrocławskiej zabytkowy hotel przy ulicy Wita Stwosza. Cena transakcji opiewała na 13 mln złotych.


W budynku z początku XX wieku, gdzie pierwotnie działał hotel Deutsches Haus, obecnie mieście się hotel Lothus, a wcześniej (od 1992 do 2007 roku) znajdował się tam hotel Sajgon.

Jak informuje deweloper, nowy projekt renowacji przewiduje modernizację i całkowite odświeżenie zabytkowej elewacji. Start przebudowy planowany jest za około 2 lata.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA