Atrakcyjna nieruchomość przy Dworcu Głównym we Wrocławiu na sprzedaż!

Atrakcyjna nieruchomość przy Dworcu Głównym we Wrocławiu na sprzedaż!

Wrocław
REKLAMA
PKP S.A. wystawiło na sprzedaż w przetargu ponad hektarową działkę przy dworcu Wrocław Główny od strony ulicy Suchej. To ostatnia możliwość na zakup tej nieruchomości w tym roku.
Cena wywoławcza to nieco ponad 35 milionów złotych.

 

Ta inwestycja musi się opłacić. Nieruchomość jest położona w niezwykle atrakcyjnej i przeżywającej boom inwestycyjny okolicy zlokalizowanej niedaleko centrum Wrocławia. Dobrze skomunikowanej z miastem i regionem. W pobliżu nieruchomości znajduje się dworzec Wrocław Główny, z którego rocznie korzysta ponad czternaście milionów pasażerów. Atutem jest bliskość dworca PKS, a także będącego w budowie węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu ulic Suchej, Borowskiej i Stawowej. Stymuluje to stały dopływ klientów indywidualnych i olbrzymie zainteresowanie firm, które z całą pewnością będą chciały ulokować biznes w tak dynamicznie rozwijającym się i aktywnym rejonie Wrocławia.
 
 

REKLAMA

Nieruchomość wystawiona na sprzedaż to łącznie 1,26 hektara powierzchni. Jest ona objęta koncepcją architektoniczno-urbanistyczną rewitalizacji dworca Wrocław Główny wraz z otoczeniem. Według niej teren powinien stać się nowoczesną przestrzenią o charakterze centrotwórczym. Łączącą w sobie funkcje handlowo-usługową i hotelową. Zgodnie z koncepcją w zachodniej części nieruchomości, w pobliżu wiaduktu kolejowego, powinien powstać hotel. Natomiast wzdłuż ulicy Suchej pawilony o charakterze handlowo-usługowo-biurowym. Przy czym koncepcja przewiduje umiejscowienie przestrzeni handlowych na parterze, natomiast części biurowo-usługowej na wyższych kondygnacjach budynku.
Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się w dniu26 października 2011 roku. Cena wywoławcza to 35,6 miliona złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA