Dworzec Główny: plwociny, mocz i śmieci

Dworzec Główny: plwociny, mocz i śmieci

Wrocław, LIST DO REDAKCJI
REKLAMA
Do naszej redakcji dotarł list od czytelnika, w którym zwraca się on do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zwrócenie uwagi na brak czystości panujący na wrocławskim Dworcu Głównym PKP.
List rozpoczyna się od prośby o podjęcie interwencji oraz o udzielenie informacji:
We wrześniu 2011r. na wniosek mieszkańców Wrocławia podjął Pan działania sprawdzające czystość na Dworcu Głównym PKP Wrocław. W wyniku tych działań, odpowiednie jednostki PKP zapowiedziały szczególną dbałość o utrzymanie czystości w remontowanym budynku dworca oraz w dworcu tymczasowym. Niestety, pomimo nagłośnienia sprawy w mediach, zarządca Dworca Głównego PKP we Wrocławiu nadal nie jest zainteresowany utrzymaniem tam czystości. Dworzec, odwiedzany przez tysiące podróżnych dziennie, straszy nieczystościami (np. ekskrementy w postaci kału i moczu) zalegającymi na betonowych podłożach nowo wyremontowanych torowisk, często można natknąć się też na zaschnięte plwociny lub mocz w przejściu na perony oraz w budynku tymczasowego dworca. Dodatkowo zarządca nie robi nic, aby zniechęcić do przebywania na dworcu tymczasowym, osoby o odrażającym zapachu (np. bezdomni).
REKLAMA


Dalej możemy przeczytać:
Dla podróżujących jest to sytuacja nie do zaakceptowania, a dla Inspektora Sanitarnego powinna być kolejnym sygnałem ostrzegawczym. Bez względu na to, czy Wrocław będzie gościł kibiców z całego świata, czy też obsługiwani będą lokalni podróżni, należałoby zachować szczególną staranność o czystość reprezentacyjnego miejsca Wrocławia (które dla niejednego podróżnego jest pierwszą wizytówką miasta).

W związku z tym, proszę o podjęcie stanowczych działań, które zobligują zarządcę Dworca Głównego PKP do zajęcia się problemem i odpowiedniego dbania o czystość Dworca Głównego PKP we Wrocławiu.

– Proszę również o informację zawierającą opis podjętych działań przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego We Wrocławiu – kończy autor listu.

Jaka jest odpowiedź ze strony urzędników? Niestety nie poznamy jej do najbliższego poniedziałku, bo w piątek wrocławski sanepid miał dzień wolny od pracy.

Autor: red

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA