[Wrocław] Dworzec "Wrocław Główny"

[Wrocław] Dworzec "Wrocław Główny"

Komunikacja publiczna/Wrocław/Stare Miasto/Przedmieście Świdnickie
REKLAMA

O inwestycji [Wrocław] Dworzec "Wrocław Główny"

Przestrzeń wewnątrz budynku dworca Wrocław Główny zostanie na nowo zaaranżowana. W holu dworca zainstalowane zostaną schody ruchome, którymi osoby odwiedzające dworzec będą mogły dostać się na kondygnację +1. Z tego poziomu będzie można wyjść na pas zieleni, ciąg spacerowy, zlokalizowany pomiędzy halami peronowymi a kopułą wieńczącą hall główny. Przebudowa budynku głównego wiąże się również ze wzmocnieniem elementów konstrukcyjnych, a także wymianą instalacji elektrycznych, wodociągowych i teletechnicznych. Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych a bezpieczeństwa podróżnych będzie strzegł nowoczesny system monitoringu. Inwestycja obejmie również plac przed dworcem, który docelowo ma zamienić się w oazę zieleni, deptak wraz z ławeczkami i miejscem do odpoczynku. Odtworzone zostaną tarasy restauracyjne przylegające do budynku od frontu. Miła niespodzianka spotka również zmotoryzowanych. Pod placem przed dworcem powstanie parking na ponad dwieście miejsc, z wjazdami od strony ulicy Peronowej i Piłsudskiego. Na powierzchni zostanie zlokalizowany parking na rowery. Przebudowie zostaną poddane także perony dworcowe. Tutaj również wymagane będzie wzmocnienie i wymiana elementów konstrukcyjnych wiat peronowych. Niektóre perony zostaną wydłużone. Zamontowany zostanie elektroniczny system informacji pasażerskiej. Nowością i znacznym ułatwieniem dla pasażerów w tej część obiektu będzie taśma bagażowa, przy schodach prowadzących na peron (korytarz główny od hollu). A od strony przejścia wschodniego zainstalowane zostaną schody ruchome na perony. Elementem inwestycji jest budowa Pawilonu Południowego od strony ulicy Suchej. W kondygnacji naziemnej znajdą się kasy biletowe i przestrzenny hall. Natomiast na piętrze – poczekalnia oraz punkty usługowe.

Opinie o [Wrocław] Dworzec "Wrocław Główny"

Napisz komentarz
Polakgość
Dlaczego przez mikrofon mówicie po Ukraińsku? Czujemy się jak emigrantami we własnym kraju? To ukraincy powinni się dostosować do nas. Będzie wystosowana na Was pisemna skarga o rasizm.
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Jakub Zazula
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Marekgość
Dworzec piękny i....tyle.Zadowoleni mogą być pasażerowie,którzy  przebywają tam  bardzo krótko, całkowity brak normalnych ławek z oparciem, a dawniej było ich dużo .Za to są jakieś kamienne siedziska bez oparć i nie nadające się do siedzenia ,człowiek chcący z nich skorzystać cierpi katusze i do tego są zimne , można choroby się nabawić Ja  miałem tą nieprzyjemność być kilka godzin w nocy.Nie było możliwości wygodnie usiąść i odpocząć.Z punktu widzenia projektanta, to jest ,,cudo,, a faktycznie koszmar i dziadostwo. Nie polecam korzystania z tego dworca dla kilkugodzinnego pobytu ,a jedynie do ok  godziny.Po prostu koszmar i dziadostwo
0
Zaloguj aby dodać komentarz
REKLAMA