[Wrocław] Szybka Kolej Miejska i kolej aglomeracyjna

[Wrocław] Szybka Kolej Miejska i kolej aglomeracyjna

REKLAMA
Napisz komentarz
R77
Pierwsza w pełni miejska linia kolejowa we Wrocławiu już działa. Dziś o godz. 5.15 po blisko 17 latach przerwy z Dworca Głównego odjechał pierwszy planowy pociąg do Wojnowa. Dla mieszkańców to szansa na szybsze dojazdy do centrum miasta i uniknięcie korków na ulicy Strachocińskiej i Swojczyckiej.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/strachocin-kowale-wojnow/a/wroclaw-ma-pierwszy-miejski-pociag-zdjecia,11971169/
Tomasz Matejuk
R77
10 kwietnia o godzinie 10.01, po raz pierwszy po 17 latach przerwy, ze stacji kolejowej Wrocław Wojnów odjedzie bezpośredni pasażerski pociąg do stacji Wrocław Główny przez Wrocław Mikołajów. Podróż potrwa 28 minut. To nawet dwa razy szybciej niż przed kilkunastoma laty. Linia kolejowa łącząca Wojnów z Dworcem Głównym będzie pierwszą w pełni miejską linią kolejową we Wrocławiu. Bilet z Wojnowa na dworzec Główny ma kosztować 4,40 zł.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/rusza-miejski-pociag-we-wroclawiu-bilet-za-440-zl-rozklad-jazdy,11940927/
Orzech
Dziś o 9 z peronu nr 5 Dworca Głównego odjechał nowy szynobus do Kobierzyc. To na razie tylko test ostatniej brakującej linii kolei aglomeracyjnej Wrocławia. Pociąg docelowo dojedzie do Świdnicy. Rozkład jazdy poznamy najszybciej w 2020 roku. 

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/a/szynobusem-z-wroclawia-do-kobierzyc,11890538/
REKLAMA