Dworzec Wrocław Główny z prestiżową nagrodą!

Dworzec Wrocław Główny z prestiżową nagrodą!

Wrocław
REKLAMA

Polskie Koleje Państwowe S.A. otrzymały prestiżową nagrodę Eurobuild Awards 2012 za renowację dworca Wrocław Główny. Obiekt pokonał między innymi poznański Okrąglak.

Nagroda Eurobuild Awards 2012 w kategorii RICS Regeneration Award w Polsce została przyznana decyzją jury składającego się ze specjalistów branżowych. Na gali w warszawskim hotelu Hilton odebrał ją w imieniu Polskich Kolei Państwowych, Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości. - To dla nas cenne wyróżnienie, bo modernizacja wrocławskiego był jednym z najtrudniejszych i absolutnie wyjątkowych przedsięwzięć inwestycyjnych w ostatnim czasie.

– Dworzec stał się wizytówką miasta i miejscem, do którego mieszkańcy Dolnego Śląska i turyści przychodzą z przyjemnością. Pozytywne opinie pasażerów są dla nas źródłem satysfakcji. Obecnie intensywnie pracujemy nad komercjalizacją przestrzeni handlowych dworca Wrocław Główny tak, żeby spełniał on wszelkie oczekiwania naszych klientów – zapewnia Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP we Wrocławiu.

Nagrody Eurobuild Awards są przyznawane od 2010 roku najlepszym firmom z sektora nieruchomości i projektom w Europie Środkowo-Wschodniej przez jury złożone z szerokiego grona specjalistów z branży nieruchomościowo-deweloperskiej. Organizatorem konkursu jest prestiżowy magazyn Eurobuild CEE. 

Wrocławski Dworzec Główny wybudowany w latach 1855-1857 i rozbudowany na przełomie XIX i XX jest perełką europejskiej architektury dworcowej. To unikatowy obiekt, który po modernizacji w latach 2010-2012 stał się połączeniem historii z nowoczesnością na miarę XXI wieku. Podziemny parking na ponad dwieście samochodów i nowa aranżacja placu dworcowego, a także gruntowna modernizacja budynku głównego z holem kasowym i halami peronowymi oraz powstanie dworca nocnego, to tylko niektóre z efektów modernizacji dworca Wrocław Główny.

W trakcie inwestycji poddano renowacji wiele elementów historycznych, takich jak pomieszczenie Sali Sesyjnej z unikatowym kasetonowym stropem czy polichromie na stropie Sali Cesarskiej. Podczas prac przystosowano budynek do obsługi osób niepełnosprawnych i wprowadzono szereg udogodnień dla pasażerów, w tym nowe systemy nagłośnienia i wizualnej informacji podróżnych.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA