Wrocław Główny najpiękniejszy!

Wrocław Główny najpiękniejszy!

Wrocław
REKLAMA

Dworzec Wrocław Główny otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie architektonicznym "Piękny Wrocław" organizowanym przez Prezydenta Wrocławia i Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

 

Kapituła przyznała dworcowi Wrocław Główny nagrodę specjalną za modernizację obiektu historycznego. W konkursie pokonał on tak znane wrocławskie budowle jak Hala Stulecia czy schron przy placu Strzegomskim. - Bardzo nas cieszy to wyróżnienie, gdyż nagroda została przyznana przez samych wrocławian. Modernizacja wrocławskiego dworca była jednym z najtrudniejszych i absolutnie wyjątkowych przedsięwzięć inwestycyjnych w ostatnich latach. Dworzec stał się pozytywną wizytówką kolei i miasta – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający Pionu Nieruchomości w PKP SA. 

 

To kolejny laur za przebudowę dworca Wrocław Główny. Wcześniej najważniejszy z wrocławskich dworców otrzymał m.in. nagrodę Eurobuild Awards 2012 w kategorii RICS Regeneration Award w Polsce, przyznawaną przez grono specjalistów z branży nieruchomościowo-deweloperskiej. Wielokrotnie za projekt przebudowy dworca byli również nagradzani jego projektanci – Grupa 5 Architekci. 

REKLAMA

 

Wrocławski Dworzec Główny wybudowany w latach 1855-1857 i rozbudowany na przełomie XIX i XX jest perłą europejskiej architektury dworcowej. To unikatowy obiekt, który po modernizacji w latach 2010-2012 stał się połączeniem historii z nowoczesnością na miarę XXI wieku.

 

Podziemny parking na ponad dwieście samochodów i nowa aranżacja placu dworcowego, a także gruntowna modernizacja budynku głównego z holem kasowym i halami peronowymi oraz powstanie dworca nocnego, to tylko niektóre z efektów modernizacji dworca Wrocław Główny. W trakcie inwestycji poddano renowacji wiele elementów historycznych, takich jak pomieszczenie Sali Sesyjnej z unikatowym kasetonowym stropem czy polichromie na stropie w Sali Cesarskiej. Podczas prac przystosowano budynek do obsługi osób niepełnosprawnych i wprowadzono szereg udogodnień dla pasażerów, w tym nowe systemy nagłośnienia i wizualnej informacji podróżnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA