Odnowiony dworzec Wrocław Główny już został doceniony

Odnowiony dworzec Wrocław Główny już został doceniony

Wrocław
REKLAMA

Na specjalnym spotkaniu Komitetu Organizacyjnego ds. Euro 2012, Polskie Koleje Państwowe otrzymały podziękowania i wyróżnienie za inwestycję na dworcu Wrocław Główny.

Koszulkę reprezentacyjną z numerem 2 i napisem "Dolny Śląsk zwycięzcą Euro 2012" od wojewody dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy w imieniu firmy odebrał Tomasz Lisiecki, szef projektu przebudowy dworca.

- W ten sposób doceniono pracę specjalistów z kolei, wykonawcy i projektantów za modernizację dworca Wrocław Główny - zaznacza Bartłomiej Sarna rzecznik PKP we Wrocławiu.

Wojewoda dziękując zebranym, chwalił skuteczność i profesjonalizm zaangażowanych podmiotów. Oprócz wrocławskiego dworca wyróżnienie otrzymały Autostradowa Obwodnica Wrocławia, rozbudowany Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika i Stadion Miejski.


Prace budowlane na dworcu Wrocław Główny rozpoczęły się pod koniec kwietnia 2010. W czasie dwuletniej inwestycji obiekt stał się połączeniem historycznej zabytkowej bryły z rozwiązaniami na miarę XXI wieku. Część pasażerska najważniejszego wrocławskiego dworca została udostępniona podróżnym 1 czerwca.

W czasie Euro 2012 skorzystały z niego tysiące kibiców z Polski, Czech (12 tysięcy), Rosji (4 tysiące) i innych krajów europejskich m.in. Irlandii, Portugalii, Hiszpanii czy Grecji.

- W czasie Euro 2012 Dworzec Wrocław Główny wraz z kolejarzami zdał najtrudniejszy egzamin w swojej najnowszej historii - podkreśla Bartłomiej Sarna.

Przypomnijmy jednak, że w niektórych pomieszczeniach wciąż trwają prace wykończeniowe.

REKLAMA
Autor: jg/inf. pras.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA