Dworzec w Brzegu Dolnym otwarty

Dworzec w Brzegu Dolnym otwarty

dolnośląskie
REKLAMA
Komfortowy, bezpieczny i odnowiony z dbałością o historyczne detale, taki po kompleksowej przebudowie jest dworzec w Brzegu Dolnym. Po niespełna roku prac budowlanych z odnowionego dworca skorzystali pierwsi podróżni.
Dzięki zakończonej inwestycji dworzec odzyskał blask z 1876 roku stając się prawdziwą wizytówką kolei i miasta, ale również obiektem przystosowanym do współczesnych standardów obsługi podróżnych. Renowacji poddano elewację wraz z detalami architektonicznymi. Umieszczono na niej nowe szyldy z nazwą dworca i dwa zegary od strony miasta i peronów. Bryła dworca została podkreślona przez nową iluminację.
Odnowiono hol, który zyskał kompletnie nowy wygląd, oświetlenie, posadzki, gabloty informacyjne i tablicę z planem budynku wykonaną specjalnie dla osób niewidomych i niedowidzących (w języku Braille`a). Wyposażono go w nowe ławki oraz zegar. Wymieniono system informacji głosowej i wizualnej podróżnych (tablice z piktogramami). W holu podróżni znajdą kasę biletową, a tuż przy nim toalety przystosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki inwestycji wprowadzono usprawnienia dla osób niepełnosprawnych. W posadzce holu i przy wejściach umieszczono linie prowadzące z polami uwagi, które pozwolą zlokalizować najważniejsze miejsca na dworcu osobom niewidzącym i niedowidzącym. Zlikwidowano bariery architektoniczne wewnątrz budynku i jego otoczeniu.
REKLAMA
W ramach przebudowy wyremontowano wszystkie pomieszczenia wewnętrzne, klatki schodowe i dach. Wymieniono instalacje oraz stolarkę okienną i drzwiową. W sąsiedztwie dworca ustawiono nowe stojaki rowerowe oraz uporządkowano zieleń. Dla poprawy bezpieczeństwa zamontowano na dworcu nowoczesny system monitoringu.
Przebudowa dworca kolejowego w Brzegu Dolnym była finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Wartość inwestycji to prawie 3 miliony złotych.
Dworzec w Brzegu Dolnym to dwunasty dworzec na terenie Dolnego Śląska, który został zmodernizowany przez PKP S.A. w ostatnich latach. Obecnie PKP S.A. na terenie Dolnego Śląska przebudowuje jeszcze dwa dworce w: Obornikach Śląskich i Jaworzynie Śląskiej. Planowany termin zakończenia tych inwestycji to wiosna przyszłego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA