Modernizacja dworca w Brzegu Dolnym na półmetku

Modernizacja dworca w Brzegu Dolnym na półmetku

dolnośląskie
REKLAMA

Prace przy przebudowie dworca w Brzegu Dolnym przebiegają zgodnie z planem. Otwarcie dworca dla podróżnych jest planowane latem tego roku. 

 

Przy przebudowie pochodzącego z 1876 roku dworca w Brzegu Dolnym pracuje obecnie ponad dwudziestu budowlańców. Do tej pory zakończono już wszystkie prace rozbiórkowe. Prace wykończeniowe trwają w piwnicach budynku. Z kolei w części związanej z obsługą podróżnych wykonywane są wylewki pod posadzki, a także prace murarskie. Po ich zakończeniu wykonawca ruszy z pracami wykończeniowymi. Trwa ocieplanie elewacji. Wymieniono konstrukcję dachu i wykonano nowe poszycie dachowe.

 

REKLAMA

Modernizacja dworca w Brzegu Dolnym to kompleksowa przebudowa budynku dworca. Stanie się on bardziej funkcjonalny i przyjazny dla podróżnych, w tym dla osób niepełnosprawnych. W celu zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów zainstalowany będzie monitoring. Odnowione zostanie również bezpośrednie otoczenie dworca.

 

Przebudowa dworca kolejowego Brzeg Dolny jest finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Wartość inwestycji to prawie trzy miliony złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA