Dworzec Głogów – Robi się!

Dworzec Głogów – Robi się!

dolnośląskie
REKLAMA

Rozpoczęła się modernizacja dworca kolejowego w Głogowie. Prace na obiekcie zakończą się jesienią tego roku.


Firma Marapol, która na zlecenie PKP S.A. zmodernizuje głogowski dworzec za nieco ponad 3,2 miliona złotych rozpoczęła pierwsze prace budowlane. Wykonawca przystąpił do prac rozbiórkowych w piwnicach. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się roboty związane z remontem dachu budynku. Natomiast w przyszłym budowlańcy zaczną montaż rusztowań niezbędnych do prac elewacyjnych. 


Przypomnijmy, że w ramach modernizacji dworca w Głogowie poprawi się wizerunek i estetyka obiektu, a także komfort korzystania przez podróżnych z dworca. Historyczny wygląd odzyska elewacja budynku. Powojenny tynk z elewacji zostanie skuty, a w jego miejsce zostaną odtworzone klinkierowe płytki, które pokryją niemal w całości elewację dworca. Obiekt zostanie również docieplony. Na froncie obiektu, tuż nad wejściem zostanie zamontowany nowy zegar. W całym budynku budowlańcy wymienią stolarkę okienną i drzwiową.


Wewnątrz gruntownej modernizacji będzie poddany hol dworca, w którym zostanie wymieniona posadzka, a także odświeżone i pomalowane ściany oraz zamontowane nowe oświetlenie i system głosowej informacji podróżnych. Metamorfozę przejdą pomieszczenia kas biletowych, które zostaną poddane gruntownej renowacji i dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji zostanie wyremontowane również pokrycie dachu budynku, a także wymienione instalacje.

REKLAMA


Dla poprawy bezpieczeństwa podróżnych na dworcu i w jego otoczeniu zostanie zamontowany nowoczesny system monitoringu.


Inwestycja na dworcu w Głogowie jest finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Modernizacja obiektu zakończy się jesienią tego roku.


Historia dworca w Głogowie


Budynek dworca w Głogowie został wybudowany w 1935 roku w stylu modernistycznym. W czasie drugiej wojny światowej w wyniku działań wojennych budynek uległ częściowo zniszczeniu. Szczególnie mocno ucierpiało wschodnie skrzydło dworca, a także dach nad łącznikiem zachodnim. Obiekt odbudowano ostatecznie w 1959 roku. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA