Otwórz biznes na modernizowanym dworcu w Brzegu!

Otwórz biznes na modernizowanym dworcu w Brzegu!

Brzeg
REKLAMA
Prace modernizacyjne na dworcu w Brzegu (woj. opolskie) są na ostatniej prostej. Tymczasem już dziś można wynająć na nim atrakcyjne powierzchnie handlowe i biurowe.
 
PKP S.A. ogłosiło przetarg na najem dziewięciu lokali o charakterze handlowo – usługowo - biurowym znajdujących się na modernizowanym dworcu w Brzegu. Sześć lokali do wynajęcia o powierzchni od 15 mkw do 54 mkw znajduje się na parterze budynku i zostały one gruntownie zmodernizowane. Szczególnie atrakcyjne są cztery lokale zlokalizowane przy holu głównym z uwagi na największą intensywność ruchu podróżnych w tym miejscu. Oprócz lokali zlokalizowanych w pobliżu holu dworca, do wynajęcia na parterze są dwa lokale w skrzydle zachodnim o powierzchni 53 mkw. i prawie 20 mkw. Do wynajęcia są też trzy pomieszczenia znajdujące się w skrzydle wschodnim na pierwszym piętrze budynku. Przetarg na wynajem lokali odbędzie się 6 października tego roku. Oferty można składać do 5 października.
 
Co dzieje się na dworcu w Brzegu?
 
W chwili obecnej kończą się prace związane z remontem placu przed dworcem, który wyrównano i ponownie ułożono na nim nową kostkę. Budynek dworca pięknieje również od zewnątrz. Do tej pory budowlańcy zakończyli prace na elewacji zachodniej i wschodniej obiektu i praktycznie skończyli prace elewacyjne od frontu budynku. Elewacja południowa (od strony peronów) została już wypiaskowana, a w najbliższym czasie ekipy budowlane przystąpią na niej do uzupełnienia spoin oraz odtwarzania i renowacji detali architektonicznych, a także wykonania nowych obróbek blacharskich. Wewnątrz obiekt również pięknieje. W większości, bo aż 75 procentach pomieszczeń wewnętrznych trwają prace wykończeniowe oraz te związane z montażem oświetlenia. Na początku października wykonawca przystąpi do intensywnych prac w holu dworca (co będzie się wiązało z przeniesieniem kas biletowych na drugą stronę holu dworca). Będą one polegały na jego malowaniu, położeniu nowej posadzki, a także zainstalowaniu nowego systemu oświetlenia i monitoringu. Część prac w holu już wykonano. Między innymi skuta została posadzka, a także poddano renowacji stolarkę okienną.
REKLAMA
 
Prace na dworcu w Brzegu zakończą się pod koniec bieżącego roku. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Jej koszt to nieco ponad 4 miliony złotych.
 
Historia dworca w Brzegu
 
Dworzec w Brzegu jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków. Obecny dworzec jest drugim obiektem tego typu w Brzegu. Pierwszy wybudowano w 1841 roku na potrzeby tzw. „kolei górnośląskiej”. 26.06.1842 roku o godzinie 16. do Brzegu przyjechał w ramach jazdy próbnej pierwszy pociąg od strony Oławy. Uroczyste otwarcie linii z Wrocławia do Brzegu nastąpiło na początku sierpnia 1842 roku. Regularnie pociągi na tej trasie zaczęły kursować od 3 sierpnia 1842 roku. Obecny zabytkowy dworzec wybudowano w innym miejscu niż pierwszy. Powstał on w latach 1869-70.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA