[Wrocław] Fortum ogrzeje kompleks handlowo-biurowy Wroclaviafot. Orzech

[Wrocław] Fortum ogrzeje kompleks handlowo-biurowy Wroclavia

Orzech
Orzech
REKLAMA
Fortum podpisało umowę na podłączenie do sieci ciepłowniczej, powstającego w miejscu dworca PKS kompleksu handlowo-biurowego "Wroclavia". W podziemiu nowego obiektu znajdzie się też dworzec autobusowy.
Zgodnie z zawartą umową dostawy ciepła rozpoczną się już w listopadzie bieżącego roku, a łączne zapotrzebowanie całego kompleksu wyniesie 6 MW.

"Wroclavia" to nowoczesny obiekt handlowo-biurowy, powstający na terenach dawnego Dworca Autobusowego PKS przy dworcu Głównym PKP we Wrocławiu, który będzie dysponował powierzchnią 71 000 m².

Zostaną w nim zastosowane liczne rozwiązania proekologiczne, takie jak zielony ogród na dachu czy zaawansowane narzędzia umożliwiające monitorowanie zużycia wody. Dodatkowo dzięki umowie z Fortum będzie wykorzystywał przyjazne dla środowiska ciepło sieciowe.


Fortum stawia na rozwój sieci we Wrocławiu 

Ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na ciepło sieciowe we Wrocławiu Fortum aktywnie inwestuje w rozwój miejskiej sieci ciepłowniczej. W bieżącym roku we Wrocławiu firma chce na ten cel przeznaczyć łącznie około 27,7 mln zł. Na tę kwotę złożą się wydatki na modernizację infrastruktury w wysokości 7,2 mln zł oraz inwestycje w nowe podłączenia warte ponad 15 mln zł. Fortum wdraża również zaawansowany system monitoringu i sterowania węzłami cieplnymi, który umożliwi poprawę efektywności przesyłu i dystrybucji ciepła. Planowane nakłady związane z realizacją projektu w bieżącym roku to 5,5 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA