Finisz modernizacji Dworca Głównego. Jak w ukropie uwija się 1300 budowlańców

Finisz modernizacji Dworca Głównego. Jak w ukropie uwija się 1300 budowlańców

Wrocław
REKLAMA

Do inauguracji piłkarskich mistrzostw Europu coraz bliżej. Coraz mniej czasu mają do zakończenia modernizacji robotnicy na remontowanym Dworcu Głównym we Wrocławiu. Obecnie przy intensywnych pracach wykończeniowych pracuje 1300 budowlańców. Czy zdążą?

Pięknieje teren na zewnątrz. Na placu dworcowym finalizowanie jest układanie nawierzchni, a także nasadzenia zieleni i układanie trawy na zielonych wyspach. Oprócz tego prowadzone są prace wykończeniowe przy tarasach po obu stronach wejścia głównego. Ostatnio zamontowane nowe wysokie lampy, które będą jednym z elementów oświetlenia placu dworcowego. W parkingu podziemnym dobiega końca wykonywanie ostatniej warstwy nawierzchni.

Elewacja budynku głównego została już praktycznie pomalowana. Nad wejściem głównym został zamontowany neon Wrocław Główny. Co dzieje się w środku?

- Wewnątrz budynku głównego są prowadzone prace konserwatorskie w ryzalicie wschodnim i w niektórych pomieszczeniach komercyjnych na piętrze budynku głównego. W parterze ryzalitu centralnego trwa montaż sufitów podwieszanych. Z kolei w pomieszczeniach po południowej stronie holu kasowego, gdzie znajdą się kasy biletowe, centra obsługi klienta i poczekalnie trwają prace wykończeniowe i adaptacyjne. W holu kasowym zostało już zamontowane oświetlenie - wymienia Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu.

Po modernizacji są już 4 z 5 historycznych peronów dworca Wrocław Główny. Prace na ostatnim peronie numer 3 są na ukończeniu. Zakończono już renowację historycznych hal peronowych i budowę nowego fragmentu hali znajdującej się pomiędzy dwoma historycznymi. Wybudowano też od podstaw peron i ułożono na nim nawierzchnię. Na ukończeniu jest montaż oświetlenia i elektronicznego systemu informacji podróżnych. Peron zostanie udostępniony podróżnym po modernizacji pod koniec maja.

Zakończono prace związane z budową Pawilonu Południowego i uzyskał on pozwolenie na użytkowanie. Czy Waszym zdaniem robotnicy zdążą ze wszystkimi pracami do 8 czerwca?

REKLAMA
Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA