Wrocław: Domax Development wybuduje mieszkania w pobliżu Dworca Głównegoźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Domax Development wybuduje mieszkania w pobliżu Dworca Głównego

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Budynek wielorodzinny ma stanąć tuż za siedzibą Telekomunikacji Kolejowej – Zakład Telekomunikacji we Wrocławiu przy ulicy Pułaskiego. Zajmie miejsce obiektu magazynowego. Urzędnicy wydali już zgodę na jego wyburzenie.
Spółka Domax Oława Sp. z o.o., związana z Domax Development Sp. z o.o. Sp. k., złożyła 12 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z usługami w parterze, garażem podziemnym, wbudowanymi garażami, miejscami parkingowymi oraz obsługą komunikacyjną. Powstanie na działkach nr 4/100, 4/102 i 1/104, o łącznej powierzchni niemal 4 tys. mkw. Znajdują się tuż za budynkiem Polskich Kolei Państwowych S.A. przy ul. Pułaskiego 52. Projekt przygotował Łukasz Chachaj, prezes zarządu Crarch Sp. z o.o.
UM Wrocławia
Magistrat wydał w marcu 2017 roku zgodę na rozbiórkę budynku o kubaturze 5,7 tys. metrów sześciennych mieszczącego się na działce nr 4/104 (największej z tych, które ma zająć inwestycja). O pozwolenie wnioskowała cztery miesiące wcześniej firma Cito Invest.
Domax Development to deweloper z Oławy, który inwestuje także we Wrocławiu. Aktualnie ma w sprzedaży mieszkania przy ul. Redyckiej, a także Iwaszkiewicza.

PKP sprzedają tereny tuż przy Dworcu Głównym

Mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego mogą spodziewać się w przyszłości kolejnych przedsięwzięć w okolicy. Kolejarze sprzedają nieruchomość przy ul. Małachowskiego, sąsiadującą z dawnym Dworcem Górnośląskim, o czym informowaliśmy w marcu. Przetarg zaplanowali na 20 kwietnia. Kolejna licytacja ma się odbyć 3 lipca.
Wikimedia Commons/Domena publiczna

Deweloperzy inwestują także przy Stawowej

Duże zmiany szykują się także przy ul. Stawowej. I2 Development S.A. zamierza wyburzyć obiekty znajdujące się przy zbiegu ul. Piłsudskiego i Stawowej. Deweloper był gotów zapłacić ponad 2 mln zł za parcelę o powierzchni 93 mkw. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
fot. investphoto.pl
W tym samym miesiącu wspominaliśmy o procedurze administracyjnej w związku z planowanym przez Fortem S.A. wielofunkcyjnym kompleksem Stawowa City. Inwestor szacuje wartość przedsięwzięcia na 60 mln zł.
AP Szczepaniak

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA