Wrocław: Dwa miliony złotych za stumetrową działkę w sąsiedztwie dworca. Nabywcą i2 Developmentźródło: Investphoto.pl

Wrocław: Dwa miliony złotych za stumetrową działkę w sąsiedztwie dworca. Nabywcą i2 Development

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper zdecydował się wydać taką kwotę na małą parcelę przy ulicy Stawowej, ponieważ pozwoli mu zwiększyć zakres inwestycji planowanej w tej lokalizacji. Na sąsiedniej działce może już rozpocząć budowę mieszkań.
Spółka i2 Development Sp. z o.o. M5 sp.k. z/s we Wrocławiu, zależna od i2 Development S.A., zawarła 25 czerwca umowę nabycia prawa własności zabudowanej działki nr 73/10 przy Stawowej 21. Za teren o powierzchni 93 mkw. zapłaciła już 2 mln 48 tys. 460 zł.
Zakupiona nieruchomość graniczy z parcelami przy ul. Piłsudskiego należącymi do spółki zależnej od dewelopera. Jej przejęcie umożliwi zwiększenie zakresu planowanej inwestycji. O chęci nabycia tej działki pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku.
UM Wrocławia

Start inwestycji coraz bliżej

Spółka i2 Development Awicenny stara się o uzyskanie zgody na budowę budynku usługowo-mieszkalnego wraz z rozbiórką obiektów istniejących na zakupionej nieruchomości oraz tej oznaczonej nr 102/3 (o powierzchni 426 mkw.). Pisaliśmy o tym w styczniu. Można spodziewać się niedługo decyzji urzędników w związku ze sfinalizowaniem transakcji przez dewelopera.
Investphoto.pl
Niezbędne pozwolenie i2 Development otrzymało 23 lutego w sprawie działki nr 102/4, o powierzchni 1574 mkw. Wybuduje na niej budynek usługowo-mieszkalny z parkingiem podziemnym, o kubaturze 28,5 tys. metrów sześciennych. O uzyskanie zgody spółka i2 Development Piłsudskiego wnioskowała w lipcu ubiegłego roku. W tym samym miesiącu uzupełniała braki formalne, a w grudniu oraz styczniu prowadziła uzgodnienia z konserwatorem zabytków. Za projekt inwestycji odpowiada Arkadiusz Chamielec z pracowni Chamielec Architekci Sp. z o.o.
fot. investphoto.pl
REKLAMA

Planowane inwestycje w sąsiedztwie Dworca Głównego

Przy ul. Stawowej będzie też budować grupa Fortem S.A. O rozpoczęciu sprzedaży apartamentów w kompleksie Stawowa City pisaliśmy w lutym.
AP Szczepaniak
Za to po sąsiedzku na rewitalizację czekają kamienice przy ul. Kołłątaja 23 i 24. Właściciel przygotował projekt ich zagospodarowania, nadbudowując je przy tym. Rozważa jednak ich sprzedaż. Posiada już niezbędne pozwolenia. Szczegóły opisywaliśmy w marcu.
fot. Mariusz Bartodziej
Materiały inwestora
Domax Development Sp. z o.o. Sp.k. zamierza natomiast budować w miejsce magazynu w sąsiedztwie linii kolejowej, o czym informowaliśmy w czerwcu. Ma już zgodę na wyburzenia. 
fot. Mariusz Bartodziej

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA