DODAJ

Wrocław: Nowe mieszkania i usługi w sąsiedztwie Dworca Głównego. I2 Development może ruszać z budową

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Nowe mieszkania i
Mariusz Bartodziej
2018-12-28 09:06:40
Wrocławski deweloper przygotowywał się do inwestycji przy zbiegu ulic Piłsudskiego i Stawowej co najmniej od dwóch lat. W miejsce istniejących obiektów wybuduje sześciokondygnacyjny budynek z blisko 100 lokalami – mieszkalnymi i usługowymi.

Wojewoda dolnośląski utrzymał w mocy 10 grudnia decyzję z 23 lutego prezydenta miasta dotyczącą zatwierdzenia projektu planowanego przez i2 Development S.A. Wydane pozwolenie jest więc ostateczne, dzięki czemu deweloper może rozpocząć prace i wprowadzić inwestycję do sprzedaży.

I2 Development planuje wyburzyć istniejące przy ul. Stawowej obiekty (usługowy, trafostacji i ziemny) oraz ściany oporowe. W ich miejsce wybuduje sześciokondygnacyjny budynek z jednopoziomowym garażem podziemnym. W ofercie znajdą się 93 lokale: 59 usługowych (o metrażach od 20,63 do 69,77 mkw.) i 34 mieszkalne (od 20,59 do 60,2 mkw.).

fot. investphoto.pl


Dwa miliony za sto metrów

Deweloper sfinalizował w czerwcu zakup działki nr 73/10 przy ul. Stawowej 21, o co starał się od grudnia ubiegłego roku. Za teren o powierzchni 93 mkw. zapłacił 2 mln 48 tys. 460 zł. Umożliwiło mu to zwiększenie inwestycji planowanej przy zbiegu ul. Stawowej i Piłsudskiego. O pozwolenie na jej realizację wnioskował już we wrześniu 2016 roku, jednak po czterech miesiącach otrzymał odmowną decyzję. Za projekt odpowiada Arkadiusz Chamielec z pracowni Chamielec Architekci Sp. z o.o.

UM Wrocławia


I2 ma też działkę przy Piłsudskiego

Do i2 Development należy także działka przy ul. Piłsudskiego – od Zaułka Wolskiego aż do kamienic przy zbiegu z ulicą Stawową.

Zgodnie z informacji z zeszłorocznego raportu giełdowego spółki, w dwóch budynkach powstanie tam łącznie 4 566 mkw. powierzchni – 53 mieszkania i 80 lokali usługowych (w tym 72 z możliwością aranżacji lokali mieszkalnych).

fot. alsen strasse 67


Zmiany w sąsiedztwie Dworca Głównego PKP

Przy ul. Stawowej będzie też budować grupa Fortem S.A. O rozpoczęciu sprzedaży apartamentów w kompleksie Stawowa City pisaliśmy w lutym.

AP Szczepaniak


Za to po sąsiedzku na rewitalizację czekają kamienice przy ul. Kołłątaja 23 i 24. Właściciel przygotował projekt ich zagospodarowania, nadbudowując je przy tym. Rozważa jednak ich sprzedaż. Posiada już niezbędne pozwolenia. Szczegóły opisywaliśmy w marcu.

fot. Mariusz Bartodziej


Materiały inwestora


Domax Development Sp. z o.o. Sp.k. zamierza natomiast budować w miejsce magazynu w sąsiedztwie linii kolejowej, o czym informowaliśmy w czerwcu. Ma już zgodę na wyburzenia.

fot. Mariusz Bartodziej