Wrocław: Blisko 600 nowych mieszkań na Gaju. I2 Development kupił teren za prawie 20 mln złźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Blisko 600 nowych mieszkań na Gaju. I2 Development kupił teren za prawie 20 mln zł

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper miał wprowadzić do sprzedaży swoją pierwszą inwestycję na Gaju już w pierwszej połowie tego roku. Sfinalizowanie zakupu nieruchomości opóźniło się jednak o ponad pięć miesięcy. Przy ulicy Żegiestowskiej powstanie około 600 lokali.
Na podstawie zawartej 11 września trójstronnej cesji, i2 Development S.A. przejął prawa i obowiązki Wratislavii Project Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, wynikające z przedwstępnej umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego i prawa własności nieruchomości przy ul. Żegiestowskiej. Tego samego dnia doszło do sprzedaży terenu.
Deweloper zapłaci 19 mln 741 tys. 500 zł brutto. W celu zabezpieczenia wierzytelnego, jego spółka zależna ustanowiła hipotekę do 21 mln zł na dwóch działkach przy ul. Piłsudskiego, o łącznej powierzchni 2 tys. mkw.
Na zakupionej nieruchomości powstanie budynek mieszkalno-usługowy. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 22 tys. mkw. Znajdzie się w nim ok. 600 lokali do sprzedaży.

Inwestycja miała już być w sprzedaży

O planach i2 Development informowaliśmy już w sierpniu ubiegłego roku. Do sfinalizowania transakcji miało dojść najpóźniej 31 marca 2018 roku – po uzyskaniu kompletnej dokumentacji budowlanej, w tym ostatecznego pozwolenia na budowę.
Początkowo deweloper chciał wybudować budynek mieszkalno-usługowy o pow. użytkowej powyżej 20 tys. mkw., z ponad 500 lokalami. Rozpocząć budowę i wprowadzić inwestycję do sprzedaży zamierzał w I bądź II kwartale 2018 roku.

Kolejna nieruchomość na Gaju będzie w jego rękach?

I2 Development zamierza kupić jeszcze jedną nieruchomość na Gaju – w przyszłym roku. Zapłaci za nią niemal 13 mln zł netto. Wybuduje na niej ponad 200 mieszkań i lokali usługowych. O jego planach donosiliśmy w maju.

I2 Development stawia apartamenty przy Rynku

REKLAMA
Wrocławski deweloper może ponadto ruszać z budową kameralnego apartamentowca przy ul. Igielnej, w sąsiedztwie Rynku. Prace miał rozpocząć już w ubiegłym roku. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.
fot. alsen strasse 67

Wysyp inwestycji przy Żegiestowskiej

W rejonie ul. Żegiestowskiej zamierza inwestować nie tylko i2 Development. Incepti Development S.A. planuje budowę budynku wielorodzinnego z lokalami usługowymi w parterze oraz dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Powstanie na działkach o łącznej powierzchni niemal 8 tys. mkw. O tym przedsięwzięciu informowaliśmy w maju.
fot. investphoto.pl
Z pracami ruszyła już natomiast Republika Wnętrz, o czym pisaliśmy w styczniu. Realizuje blisko 300 mieszkań i lokali inwestycyjnych.
fot. Jakub Zazula
Gotowy jest już za to Nowy Gaj od Vantage Development S.A. Z niemal 300 mieszkań została jeszcze część wolna.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA