DODAJ

Wrocław: Blisko 600 nowych mieszkań na Gaju. I2 Development kupił teren za prawie 20 mln zł

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Blisko 600 nowych
Mariusz Bartodziej
2018-09-20 10:07:37
Wrocławski deweloper miał wprowadzić do sprzedaży swoją pierwszą inwestycję na Gaju już w pierwszej połowie tego roku. Sfinalizowanie zakupu nieruchomości opóźniło się jednak o ponad pięć miesięcy. Przy ulicy Żegiestowskiej powstanie około 600 lokali.

Na podstawie zawartej 11 września trójstronnej cesji, i2 Development S.A. przejął prawa i obowiązki Wratislavii Project Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, wynikające z przedwstępnej umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego i prawa własności nieruchomości przy ul. Żegiestowskiej. Tego samego dnia doszło do sprzedaży terenu.

Deweloper zapłaci 19 mln 741 tys. 500 zł brutto. W celu zabezpieczenia wierzytelnego, jego spółka zależna ustanowiła hipotekę do 21 mln zł na dwóch działkach przy ul. Piłsudskiego, o łącznej powierzchni 2 tys. mkw.

Na zakupionej nieruchomości powstanie budynek mieszkalno-usługowy. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 22 tys. mkw. Znajdzie się w nim ok. 600 lokali do sprzedaży.

Inwestycja miała już być w sprzedaży

O planach i2 Development informowaliśmy już w sierpniu ubiegłego roku. Do sfinalizowania transakcji miało dojść najpóźniej 31 marca 2018 roku – po uzyskaniu kompletnej dokumentacji budowlanej, w tym ostatecznego pozwolenia na budowę.

Początkowo deweloper chciał wybudować budynek mieszkalno-usługowy o pow. użytkowej powyżej 20 tys. mkw., z ponad 500 lokalami. Rozpocząć budowę i wprowadzić inwestycję do sprzedaży zamierzał w I bądź II kwartale 2018 roku.

Kolejna nieruchomość na Gaju będzie w jego rękach?

I2 Development zamierza kupić jeszcze jedną nieruchomość na Gaju – w przyszłym roku. Zapłaci za nią niemal 13 mln zł netto. Wybuduje na niej ponad 200 mieszkań i lokali usługowych. O jego planach donosiliśmy w maju.

I2 Development stawia apartamenty przy Rynku

Wrocławski deweloper może ponadto ruszać z budową kameralnego apartamentowca przy ul. Igielnej, w sąsiedztwie Rynku. Prace miał rozpocząć już w ubiegłym roku. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.

fot. alsen strasse 67


Wysyp inwestycji przy Żegiestowskiej

W rejonie ul. Żegiestowskiej zamierza inwestować nie tylko i2 Development. Incepti Development S.A. planuje budowę budynku wielorodzinnego z lokalami usługowymi w parterze oraz dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Powstanie na działkach o łącznej powierzchni niemal 8 tys. mkw. O tym przedsięwzięciu informowaliśmy w maju.

fot. investphoto.pl


Z pracami ruszyła już natomiast Republika Wnętrz, o czym pisaliśmy w styczniu. Realizuje blisko 300 mieszkań i lokali inwestycyjnych.

fot. Jakub Zazula


Gotowy jest już za to Nowy Gaj od Vantage Development S.A. Z niemal 300 mieszkań została jeszcze część wolna.

fot. Jakub Zazula