Wrocław: Otis postawi na Gaju budynek hotelowyźródło: Investphoto.pl

Wrocław: Otis postawi na Gaju budynek hotelowy

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Inwestorem jest firma zajmująca się wynajmem powierzchni, przede wszystkim w ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska. Teraz planuje zrealizować inwestycję przy zbiegu ulic Borowskiej i Jabłecznej. Trwa proces administracyjny.
Otis Investment Sp. z o.o. złożył 3 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Jabłecznej 2 na Gaju budynku hotelowego z usługami i garażem podziemnym (może chodzić o lokale inwestycyjne jak w przypadku pobliskiego MicroKlimatu od Republiki Wnętrz). Stanie na działce nr 9/18, o powierzchni 5 233 mkw. Projekt przygotowuje WBDS – Wojtek Błaszczuk Design Studio. Deweloper (właściciel m.in. Kameleona, Oniro i Szewskiej Centrum) nie ma na razie szczegółowych informacji o planowanym przedsięwzięciu. 29 kwietnia uzyskał zgodę na utworzenie sieci ciepłowniczej (starał się o nie od 6 marca).
UM Wrocławia
Investphoto.pl
REKLAMA

Inwestycji na Gaju przybędzie

W lutym informowaliśmy, że budynek hotelowy, zawierający dwa hotele, stanie także przy ul. Działkowej. 1 marca miasto wydało pozwolenie na budowę obiektu o kubaturze 50,3 tys. metrów sześciennych. Zajmie działkę o powierzchni niemal 1,2 ha.
Za to w październiku ubiegłego roku donosiliśmy o planowanym dużym osiedlu przy ul. Żegiestowskiej. I2 Development S.A. nabył już za blisko 20 mln zł teren pod około 600 lokali, a chce dokupić jeszcze grunt za ponad 4 mln zł.
Ten sam deweloper chce jeszcze zakupić na Gaju nieruchomość wartą niespełna 13 mln zł netto. Planuje realizację budynku mieszkalno-usługowego z ok. 220 lokalami. O szczegółach pisaliśmy w maju rok temu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA