Nowe drogi i łącznik na Gaju. Będzie łatwiej dojechać do szkołyfot. investphoto.pl

Nowe drogi i łącznik na Gaju. Będzie łatwiej dojechać do szkoły

Wrocław
REKLAMA
Ponad 1,7 mln złotych – tyle pochłonie budowa nowych dróg na Gaju, w rejonie powstającej przy ulicy Kłodzkiej szkoły i przedszkola. Urzędnicy właśnie wybrali wykonawcę tego przedsięwzięcia.
REKLAMA
Na wrocławskim Gaju trwa budowa nowego zespołu szkolno-przedszkolnego – w jego skład wejdzie szkoła na 750 uczniów i przedszkole na 200 miejsc. Obiekt będzie gotowy w czerwcu 2017 roku, a budowa pochłonie 31 mln złotych. 

Magistrat zadba też o komunikację wokół nowej placówki. Spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie rozstrzygnęła przetarg na budowę dróg publicznych w rejonie powstającej szkoły, a także zaprojektowanie i wybudowanie połączenia ulicy Wandy Rutkiewicz na odcinku od ulicy Pirenejskiej do Niemczańskiej.

Oba zadania zrealizuje spółka Bickhardt Bau Polska, która zaoferowała cenę niespełna 1 mln 413 tys. złotych za budowę nowych dróg i niecałe 331 tys. złotych za łącznik ulicy Wandy Rutkiewicz.W ramach pierwszej części zamówienia, powstaną dwa odcinki ulicy dojazdowej przy szkole, odcinek ulicy Kłodzkiej oraz drogi w obszarze skrzyżowania ulicy Kukuczki ze Strońską dla zapewnienia dojazdu do budowanej szkoły.

Druga część zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń i decyzji, a także realizację robót budowlanych w zakresie budowy ulicy Wandy Rutkiewicz od ulicy Pirenejskiej do Niemczańskiej – będzie to brakujące, około 50-metrowe połączenie tej ulicy.

Nowe drogi wokół szkoły powinny być gotowe do 30 kwietnia 2017 roku, a połączenie ulicy Wandy Rutkiewicz – do 31 maja 2017 roku.

Na Gaj stawiają deweloperzy

Gaj to osiedle, na którym chętnie inwestują też deweloperzy. Przykładem może być chociażby Wrocławska Willa, którą wybudował Archicom. 

Kilka miesięcy temu z budową ruszył także Vantage Development, który przy ulicy Żegiestowskiej postawi Nowy Gaj, czyli dwa sześciokondygnacyjne budynki.

– Od początku naszej działalności realizujemy projekty w atrakcyjnych, dobrze postrzeganych i poszukiwanych lokalizacjach zarówno we Wrocławiu jak i w Warszawie. Nowy Gaj, doskonale skomunikowany z centrum miasta oraz bogaty w rozbudowaną infrastrukturę, która zaspokaja wszystkie codzienne potrzeby mieszkańców, z pewnością szybko stanie się nowym centrum życia dla tych, którzy zdecydują się tutaj zamieszkać – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA. Powstanie tam – w dwóch etapach – prawie 300 mieszkań. Oddanie do użytku pierwszego etapu deweloper zaplanował na III kwartał 2017 roku.

A 31 października Vantage Development wydał nakaz rozpoczęcia przez generalnego wykonawcę tego osiedla – firmę Erbud – robót budowlanych dla drugiego etapu całego przedsięwzięcia.

– Tym samym nie ziścił się ostatni warunek rozwiązujący przewidziany w umowie o roboty budowlane i generalne wykonawstwo z dnia 16 marca 2016 roku – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA