Budowa szybkiej kolei do Pyrzowic

Budowa szybkiej kolei do Pyrzowic

śląskie
REKLAMA

- Bytom jest, i zawsze był przychylny naszej inwestycji, jaką jest budowa szybkiej kolei z Katowic do Pyrzowic - powiedział po spotkaniu z komisarzem Bytomia Haliną Biedą Zbigniew Młokosiewicz, Kierownik Kontraktu Połączenie kolejowe aglomeracji górnośląskiej z lotniskiem w Pyrzowicach PKP PLK SA.

Czekamy na decyzję środowiskową i administracyjną, dzięki którym będzie można uzyskać pozwolenia na budowę torów. 

 

Budowa szybkiej kolei do Pyrzowic wzbudziła zainteresowanie i nadzieję mieszkańców na kolejny, przebiegający przez Bytom ważny trakt komunikacyjny. Jednak jej realizacja opóźnia się, wielu mieszkańców obawia się, że plany budowy kolei pozostaną tylko na papierze. Obawy te rozwiewa Zbigniew Młokosiewicz: Mamy zapewnienia Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej, że szybka kolei do Pyrzowic będzie zbudowana. W trzecim kwartale 2012 roku mają zakończyć się prace projektowe, w 2013 powinniśmy uzyskać decyzje: środowiskową i lokalizacyjną, a najwcześniej w 2014 roku będzie można przygotowywać się do rozpoczęcia prac.
 

Bytom ma odgrywać kluczową rolę. Według projektu, w naszym mieście zbudowane ma zostać centrum przesiadkowe. Do Bytomia będzie można dojechać pociągiem z Gliwic, a dalej - do Pyrzowic.

REKLAMA


Szybka kolej do Pyrzowic ma połączyć ze sobą wiele śląskich miast, m.in.: Bytom, Gliwice, Zabrze, Katowice, Chorzów, Piekary Śląskie, Bobrowniki, Świerklaniec i Ożarowice. Dzięki niej, nie tylko będzie można łatwiej dotrzeć na lotnisko w Pyrzowicach. Kolej ułatwi też tysiącom mieszkańców aglomeracji śląskiej dojazdy do pracy czy szkoły.

 

źródło: UM Bytom

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA