Wrocław: Świeradowska 75A – Nacarat zbuduje mieszkania przy Wzgórzu Gajowym źródło: materiały inwestora

Wrocław: Świeradowska 75A – Nacarat zbuduje mieszkania przy Wzgórzu Gajowym

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Warszawski deweloper ponowie zainwestował w stolicy Dolnego Śląska, tym razem na Gaju. Zburzy budynek blisko zbiegu ulic Świeradowskiej i Wambierzyckiej. Postawi w jego miejsce obiekt z prawie 60 lokalami mieszkalnymi i usługowymi.
Nacarat Polska Sp. z o.o. realizuje jeszcze we Wrocławiu inwestycję Aleja Dębowa 17-19, a już szykuje kolejne przedsięwzięcie. Zależna od niego spółka złożyła 12 marca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Świeradowskiej 75A (naprzeciwko centrum handlowego Gaj) budynku wielorodzinnego z usługami w parterze i garażem podziemnym. Powstanie na działkach nr 1/64 i 1/66, o łącznej powierzchni 2 214 mkw., w miejsce istniejącej zabudowy. Za projekt odpowiada wrocławska pracownia chillHouse Sp. z o.o. Generalny wykonawca nie został jeszcze wyłoniony.
UM Wrocławia

Oprócz mieszkań także usługi

Świeradowska 75A będzie czteropiętrowym budynkiem o łącznej powierzchni użytkowej 2,8 tys. mkw. (2,5 tys. mkw. mieszkań i 300 mkw. usług). Znajdą się w nim 53 mieszkania od kawalerek po takie z czterema pokojami, w metrażach 30-78 mkw. Będą miały tarasy o powierzchniach 7-135 mkw. Ofertę uzupełnią cztery lokale usługowe o pow. 38-133 mkw. Mieszkańcy skorzystają z 60 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.
Deweloper planuje rozpocząć budowę w III kwartale 2020 roku. Wówczas chce też wystartować ze sprzedażą. Termin zakończenia prac wyznaczył na III kw. 2021 roku.
REKLAMA
materiały inwestora
materiały inwestora

Setki lokali o różnych funkcjach przy Armii Krajowej

Z nowym projektem na Gaju ruszy też  i2 Development S.A.W październiku donosiliśmy, że rozpoczął sprzedaż inwestycji Armii Krajowej 7. W miejsce byłej centrali telefonicznej zrealizuje w trzech etapach prawie 200 mieszkań i niespełna 360 mikroapartamentów, a także biura i usługi. Zaplanował dwupoziomowy garaż podziemny.
fot. Filip Heliasz
materiały inwestora

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Jan Augustynowski
Mieszkałem w pobliżu przez dekadę. Doskonała lokalizacja! Jest tu wszystko czego potrzeba do przeżycia, nigdzie nie trzeba jechać. Naprawdę świetnie się tu mieszkało, chociaż pamiętam też minusy. Nie było gdzie zaparkować... Może to i dobrze ;)
REKLAMA