Zyndrama. Startuje kolejna inwestycja na Kępie Mieszczańskiej źródło: materiały inwestora

Zyndrama. Startuje kolejna inwestycja na Kępie Mieszczańskiej

Wrocław, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Tuż nad brzegiem Odry, przy ulicy Zyndrama z Maszkowic, rusza budowa apartamentowca z blisko 50 mieszkaniami. To kolejna, nowa inwestycja deweloperska w tej okolicy.
O planowanej inwestycji przy ulicy Zyndrama z Maszkowic donosiliśmy już jesienią zeszłego roku.
Teraz – jak informują przedstawiciele inwestora – budowa projektu Zyndrama właśnie się rozpoczęła. Generalnym wykonawcą została firma PORR S.A., która organizuje już plac budowy.
Przy ulicy Zyndrama z Maszkowic 20, firma 6B47 Poland postawi budynek, w skład którego wejdzie 48 apartamentów oraz 34 miejsc parkingowych usytuowanych na dwóch poziomach garażu podziemnego. Będzie można do niego wjechać dzięki hydraulicznej windzie samochodowej. 


– W inwestycji znajdziemy zarówno funkcjonalne mieszkania jedno i dwupokojowe, jak i przestronnie zaprojektowane apartamenty oraz unikatowe penthouse’y o powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych – wyliczają przedstawiciele biura Iglica Nieruchomości, odpowiedzialnego za sprzedaż mieszkań w tej inwestycji.


REKLAMA
Apartamentowiec uzupełni dziurę w zabudowie ulicy Zyndrama z Maszkowic i stanie pomiędzy hotelem Campanile a wyremontowaną kamienicą. Dodatkowo na terenie posesji znajdą się cztery naziemne miejsca parkingowe. 



Wysyp inwestycji na Kępie Mieszczańskiej
Będzie to kolejna, nowa inwestycja w tej okolicy. Jak niedawno informowaliśmy, z drugiej strony hotelu Campanile powstanie Jagiełły 6



Nieopodal, przy zbiegu ulicy Zyndrama z Maszkowic i Księcia Witolda francuska firma Nacarat wybudowała apartamentowiec Księcia Witolda 43, a na dużej działce tuż przy mostach Pomorskich powstają Bulwary Książęce, realizowane przez belgijską grupę CFE.

 Ja cały czas, już od kilku lat, powtarzam, że to będzie najgorętsze inwestycyjnie miejsce we Wrocławiu. I tak się dzieje. I będzie to też miejsce o największej potencjalnej jakości mieszkań w stosunku do ceny – mówił w wywiadzie dla naszego portalu Zbigniew Maćków, wrocławski architekt.



Maćków Pracownia Projektowa szykuje już kolejny projekt przy ulicy Księcia Witolda. Chodzi o nieruchomość, gdzie kiedyś mieścił się Główny Urząd Celny, a potem budynki zajmowała milicja. Inwestorem jest firma OKRE Development.

– Powstaną tam mieszkania z górnej półki. Jakość tego projektu opiera się przede wszystkim na tym, że zachowujemy praktycznie 90 procent struktury starego budynku. Nie robimy tak, jak większość inwestorów, którzy wyburzają stare stropy, zostawiając tylko same ściany i wprowadzając nowe wnętrza. My zostawiamy niemal wszystko – wysokości kondygnacji, klatki schodowe, balustrady. Zostawiamy klimat tego miejsca. Południowa ekspozycja, czyli słońce przez cały dzień, pawilon nad wodą, bezpośredni dostęp do Odry – to będzie niesamowita inwestycja – zapowiada Zbigniew Maćków.

Wkrótce pod młotek pójdzie też sąsiednia nieruchomość, na której mieszczą się dawne policyjne koszary.



Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają też w północnej części Kępy Mieszczańskiej, na terenach należących do niedawna do Agencji Mienia Wojskowego, która sukcesywnie sprzedaje swoje nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA