Nowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej. Odnowią kamienicę i zbudują apartamentyźródło: Jakub Zazula

Nowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej. Odnowią kamienicę i zbudują apartamenty

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Szykuje się nowa inwestycja na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej, w ramach której powstanie niespełna 70 apartamentów. Przedsięwzięcie obejmie m.in. rewitalizację opuszczonej kamienicy.
Bouygues Immobilier Polska, czyli polski oddział dużego, francuskiego dewelopera, szykuje się do kolejnej inwestycji we Wrocławiu. W zeszłym roku złożył wniosek o pozwolenie na remont, przebudowę i rozbudowę budynków przy ulicy Władysława Jagiełły 6. 
Chodzi o narożną działkę (nr 53) pomiędzy hotelem Campanile a apartamentowcem Silesia. Na terenie nieruchomości stoją dwa opuszczone budynki (jeden od frontu, drugi w oficynie).Jak wynika z wizualizacji zamieszczonej na stronie internetowej inwestycji, do kamienicy zostanie dobudowany nowy obiekt.

W budynku znajduje się jedynie 69 apartamentów o metrażach od 23 mkw. do 137 mkw. W ramach inwestycji zaprojektowano szereg wygodnych rozwiązań, w tym podziemną halę garażową dla mieszkańców oraz kameralny, wewnętrzny dziedziniec – zapowiada deweloper.
Za projekt apartamentowca odpowiedzialny jest wrocławski architekt Zbigniew Maćków. Forma budynku ma stanowić wyjątkowe połączenie walorów zabytkowej i odnowionej kamienicy z atutami nowoczesnej architektury.
REKLAMA
Wkrótce ma ruszyć przedsprzedaż apartamentów w tej inwestycji.


Bouygues Immobilier w naszym mieście wybudował już apartamentowiec Wyspiańskiego 11, a aktualnie realizuje Belleville przy ulicy Pięknej i Villę Alouette przy ulicy Rymarskiej.

Kolejny apartamentowiec stanie nad Odrą

Dodajmy, że tuż obok, przy ulicy Zyndrama z Maszkowic stanie apartamentowiec, który uzupełni dziurę w zabudowie nad samą Odrą.

Na działce o powierzchni ponad 1,3 tys. metrów kwadratowych firma 6B47 Poland postawi budynek, w skład którego wejdzie 48 apartamentów oraz 34 miejsc parkingowych usytuowanych na dwóch poziomach garażu podziemnego. Będzie można do niego wjechać dzięki hydraulicznej windzie samochodowej. 


– W inwestycji znajdziemy zarówno funkcjonalne mieszkania jedno i dwupokojowe, jak i przestronnie zaprojektowane apartamenty oraz unikatowe penthouse’y o powierzchni ponad 150 metrów kwadratowych – wyliczają przedstawiciele biura Iglica Nieruchomości, odpowiedzialnego za sprzedaż mieszkań w tej inwestycji.

Dodatkowo na terenie posesji znajdą się cztery naziemne miejsca parkingowe. Zakończenie inwestycji jest planowane na drugi kwartał 2018 roku.Nowe inwestycje na Kępie Mieszczańskiej

To kolejne, nowe inwestycje w tej okolicy. Nieopodal, przy zbiegu ulicy Zyndrama z Maszkowic i Księcia Witolda francuska firma Nacarat buduje apartamentowiec Księcia Witolda 43, a na dużej działce tuż przy mostach Pomorskich powstają Bulwary Książęce, realizowane przez belgijską grupę CFE.

Nowe inwestycje mieszkaniowe powstają też w północnej części Kępy Mieszczańskiej, na terenach należących do niedawna do Agencji Mienia Wojskowego, która sukcesywnie sprzedaje swoje nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA