5 maja ruszy sprzedaż mieszkań na osiedlu Kępa Mieszczańska

5 maja ruszy sprzedaż mieszkań na osiedlu Kępa Mieszczańska

Wrocław
REKLAMA

W pierwszym tygodniu maja firma Rafin rozpocznie sprzedaż mieszkań na budowanym osiedlu Kępa Mieszczańska we Wrocławiu. Do końca czerwca wszystkie mieszkania zostaną objęte specjalną promocją – metr kw. będzie kosztował od 5890 zł.


Oprócz atrakcyjnej ceny, od głównego cennika udzielane będą rabaty nawet do 15%, a miejsca  postojowe będzie można nabyć już za 10 tys. zł brutto. Rafin jest pierwszym deweloperem który sprzedaje mieszkania w środkowej, zielonej części Wyspy. Do końca września przyszłego roku wybudowanych zostanie 110 mieszkań. Docelowo, w dwóch ośmiopiętrowych budynkach, powstanie ponad 200 mieszkań. W ofercie znalazły się mieszkania o zróżnicowanych układach: kawalerki ok 25 mkw., nieco większe mieszkania 32 mkw., dużo popularnych mieszkań 2 i 3-pokojowych od 50 do 60 mkw. oraz apartamenty od 80-90 mkw. z widokiem na okolicę oraz Rynek Starego Miasta.


Jak mówi Zbigniew Maćków, projektant budynków: „Większość mieszkań ma ekspozycję południowo-wschodnią z bardzo dobrym nasłonecznieniem. Mieszkania są rozkładowe, dostępne dla osób niepełnosprawnych. Kępa Mieszczańska to największa i najbardziej zielona wyspa w centrum Wrocławia. Jest to również miejsce dotąd nieodkryte i niedostępne. Mieszkańcy osiedla Kępa Mieszczańska będą jednymi z pierwszych, którzy stworzą nową historię tego miejsca”.


I dodaje: „Na Kępie powstaną budynki mieszkalne, jednak jej duża cześć pozostanie zielona. Planowana jest zieleń ogólnodostępna: skwery, parki, zagospodarowane nadrzeczne i bulwary. Dla części północnej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano również tereny pod usługi kultury, obiekty kongresowe i konferencyjne. Będą mogły tu powstawać pasażerskie porty, przystanie czy mariny”.   

REKLAMA

 

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Dmowskiego, na Kępie Mieszczańskiej, usytuowanej malowniczo pomiędzy ramionami Odry Południowej i Północnej. Z Kępy Mieszczańskiej jest zaledwie kilka minut drogi spacerem do Rynku i licznych atrakcji kulturalnych: kin, teatrów i restauracji. W najbliższym otoczeniu znajdują się liczne sklepy, szkoły, przychodnie lekarskie oraz ośrodki sportowe. Planowana jest także budowa parku i bulwarów nad Odrą, które powstaną na niemal 4 hektarach terenów zielonych.

Inwestorem jest firma Rafin  jeden z największych deweloperów na Dolnym Śląsku. Firma działa nieprzerwanie od 2000 roku, stale też rozbudowuje szeroki portfel nieruchomości. Działalność Rafin obejmuje zarówno projekty związane z powierzchniami mieszkaniowymi, jaki i  komercyjnymi. W ofercie Firmy znajdują się  atrakcyjne inwestycje m.in.  Złota Podkowa na Krzykach,  Dobre Osiedle na Zakrzowie oraz 12 Miesięcy w Iwinach. Firma jest również właścicielem hoteli: Europejskiego, Polonii i Piasta, zlokalizowanych przy ulicy Piłsudskiego, w renowacji i modernizacji której aktywnie uczestniczy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz