Nowe etapy Wybrzeża Reymonta i Kępy Mieszczańskiej już w sprzedażyźródło: Rafin Developer

Nowe etapy Wybrzeża Reymonta i Kępy Mieszczańskiej już w sprzedaży

Wrocław
Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Wrocławska firma Rafin Developer nie zwalnia tempa – do oferty właśnie trafiły nowe etapy inwestycji mieszkaniowych, które już okazały się hitami sprzedażowymi. To kolejny budynek Wybrzeża Reymonta oraz rozbudowa zabytkowych terenów Kępy Mieszczańskiej.
Deweloper tylko w tym roku wprowadził do sprzedaży blisko 350 mieszkań. 135 lokali powstanie w drugim etapie Wybrzeża Reymonta, 108 – w budynku B osiedla Kępa Mieszczańska, a 91 – w dwóch kolejnych budynkach kompleksu Partynice House. 
– W sumie, razem z Nowymi Iwinami i pozostałymi etapami wspomnianych inwestycji, mamy aż 500 mieszkań w ofercie – podkreślają przedstawiciele Rafin Developer.
Komfortowe mieszkania w zabytkowym otoczeniu
Osiedle Kępa Mieszczańska to flagowa inwestycja tego dewelopera, powstająca na odrzańskiej wyspie w samym centrum miasta – miejscu, które kiedyś było wykorzystywane jako uzdrowiskowa część Wrocławia, potem zostało zmilitaryzowane, a teraz zyskuje drugie życia i wraca w ręce mieszkańców.
W ramach drugiego etapu, Rafin Developer buduje tam 108 komfortowych, doskonale oświetlonych (dzięki oknom w stylu w stylu Porte-fenêtre) mieszkań, z których każde jest wyposażone w balkon lub loggię. W ofercie są też mieszkania z ogródkami, co jest ewenementem na Starym Mieście. Za projekt inwestycji odpowiada renomowana pracownia Zbigniewa Maćkowa.
REKLAMA
– Kępa Mieszczańska to miejsce, gdzie historia flirtuje z nowoczesnym designem. Chcemy rozwijać społeczną tkankę miejską, nie wypierając się jednak jej ciekawej i burzliwej przeszłości. Kolejny etap naszej inwestycji zostanie dobudowany do zabytkowego wojskowego magazynu z klimatycznej czerwonej cegły. Elewację uzupełnimy nowoczesnym szkłem i klinkierem, łącząc piękno zabytkowych budowli z nowoczesną użytecznością – podkreśla Piotr Wiak, wiceprezes ds. handlowych w Rafin Developer.Komfortowe mieszkania i ciekawa architektura, w połączeniu ze znakomitą lokalizacją – z dala od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie na wyciągnięcie ręki od ścisłego centrum z licznymi restauracjami czy punktami usługowymi, sprawiają, że chętnych na mieszkania nie brakuje – w ciągu pierwszego miesiąca od uruchomienia sprzedaży, nowych właścicieli znalazło już 30 procent lokali.
Na tym nie koniec, bo jak zapowiada deweloper, jeszcze w tym roku ruszy budowa kolejnych budynków: C i D.
– W ramach rewitalizacji wyspy połączymy jej historię z nowoczesną wygodą w neomodernistycznej architekturze. Wykorzystamy charakterystyczne fragmenty zabytkowych budynków z czerwonej cegły, do których dodawane będą nowe elementy – wszystko to z zachowaniem niepowtarzalnego charakteru samej wyspy. Na parterze powstanie mała galeria handlowa, w której mieszkańcy będą mogli zaspokoić wszystkie codzienne potrzeby – podkreślają przedstawiciele Rafin Developer.
Dodają, że charakterystyczne ułożenie budynków pozwoli wygospodarować miejsce na wewnętrzny dziedziniec, który będzie miejscem spotkań mieszkańców.
Lokalizacja, architektura i wygodne mieszkania
Wybrzeże Reymonta to z kolei inwestycja powstająca w Śródmieściu, tuż przy nadodrzańskich wałach, w pobliżu terenów zielonych i rekreacyjnych, licznych kawiarni i restauracji, a także szkół i przedszkoli. Można się też stąd błyskawicznie dostać do ścisłego centrum – zarówno samochodem, jak i licznymi autobusami czy tramwajami, które mają swoje przystanki nieopodal.
Jak tłumaczy deweloper, Wybrzeże Reymonta jest dopasowane architekturą do wymagającej klienteli, która docenia nowatorskie detale, czyli klinkierowo-szklaną elewację o płynnej bryle przy praktycznych rozwiązaniach w samych mieszkaniach. Projekt – podobnie jak w przypadku Kępy Mieszczańskiej – przygotowała pracownia Zbigniewa Maćkowa.
– Mamy tu balkony w każdym mieszkaniu na piętrze (nawet do 50 mkw. – to praktycznie drugie mieszkanie gratis), wygodne zewnętrzne szafy balkonowe i doskonałą ofertę lokali 1 i 2-pokojowych z osobną kuchnią – to ewenement na skalę całego Śródmieścia – wyliczają przedstawiciele Rafin Developer.Podkreślają, że to właśnie rozkładowe plany mieszkań docenili klienci pierwszego etapu, w którym 97 proc. inwestycji została wyprzedana jeszcze przed zakończeniem budowy. W drugim etapie powstanie budynek, którego bryła będzie zwieńczona strzelistą wieżą z apartamentami. 
– Zainteresowanie projektem przerosło nasze oczekiwania. Po prezentacji na targach i uruchomieniu projektu na stronie internetowej, sprzedaliśmy ponad 20 procent lokali. Wrocławianie poszukują wygodnych, rozkładowych mieszkań nad rzeką, w otoczeniu zieleni i terenów rekreacyjnych w połączeniu z doskonałą komunikacją – zaznacza Piotr Wiak. 
Świetne wyniki sprzedaży
Przypomnijmy, że Rafin Developer od trzech lat cyklicznie notuje kolejne wzrosty sprzedaży, a w pierwszym kwartale bieżącego roku osiągnął wyższą sprzedaż niż w całym 2015 roku
– Taka sytuacja jest możliwa nie tylko dzięki dobrej koniunkturze na rynku, ale przede wszystkim wprowadzeniu kilku nowych projektów w popularnych lokalizacjach oraz wyraźnie wzmocnionych działaniach marketingowych, wizerunkowych oraz sponsorskich – tłumaczył Piotr Wiak.
Miniony kwartał był dla dewelopera wyjątkowy – sprzedaż wzrosła o 86 procent w stosunku do pierwszego kwartału 2016 roku, osiągając próg 106 sprzedanych mieszkań.
REKLAMA