Czy w końcu uda się sprzedać Kępę Mieszczańską? Pod młotek idą 22 działki

Czy w końcu uda się sprzedać Kępę Mieszczańską? Pod młotek idą 22 działki

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Agencja Mienia Wojskowego po raz kolejny wystawia na sprzedaż grunty na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Tym razem pod młotek idą 22 działki o łącznej wartości blisko 170 mln złotych. Przedstawiciele AMW liczą, że wyłożenie do publicznego wglądu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i zapowiedzi jego uchwalenia przez miasto sprawią, że w końcu uda się znaleźć inwestorów, którzy kupią ten teren.

Od blisko czterech lat Agencja Mienia Wojskowego próbuje sprzedać Kępę Mieszczańską. Najpierw AMW wystawiło na sprzedaż teren w całości, a w październiku 2010 roku podzielono go na mniejsze grunty. Mimo to nikt nie zdecydował się na zakup tych działek.

Przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego tłumaczyli, że powodem jest brak uchwalonego planu zagospodarowania przestrzennego. To miało odstraszać potencjalnych inwestorów. Teraz sytuacja uległa zmianie. Projekt miejscowego planu zagospodarowania północnej części Kępy Mieszczańskiej wyłożono do publicznego wglądu. Można mu się przyglądać od 11 września do 2 października.

Wśród możliwych sposobów zagospodarowania Kępy Mieszczańskiej znajdziemy zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, handel detaliczny, gastronomię i rozrywkę, kulturę, budynki o charakterze biurowym, obsługę ruchu turystycznego, naukę i szkolnictwo wyższe.

- Jeśli plan zostanie uchwalony, jako funkcję towarzyszącą będzie można prowadzić tam również działalność związaną z opieką zdrowotną, targami i wystawiennictwem, produkcją czy sportem i wypoczynkiem - wyjaśnia Małgorzata Golińska z Agencji Mienia Wojskowego.


Kolejne próby sprzedaży działek AMW podejmie na przełomie września i października. Na sprzedaż wystawionych zostało 14 pozycji (w sumie 22 działki) o wartości blisko 170 mln zł. Najmniejsze grunty mają około 2 tys. m², powierzchnia największych dochodzi do 1,5 ha. Pierwszy przetarg, na 16 działek, zaplanowano na 28 września, pozostałe sześć pod młotek trafi 1 października.

- AMW liczy na to, że wyłożenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i zapowiedzi jego uchwalenia przez miasto pozwolą zainteresować działkami na Kępie Mieszczańskiej większą niż dotychczas liczbę potencjalnych inwestorów. Decyzja podziałowa i wyłożony projekt MPZP z pewnością ułatwi inwestorom dysponującym również mniejszym kapitałem decyzję o zakupie działek - tłumaczy Małgorzata Golińska.

Część działek, dla których już wcześniej uchwalono miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Agencja Mienia Wojskowego sprzedała już jakiś czas temu. Ponad 100 mieszkań ma powstać przy ul. Dmowskiego - wybuduje je Dom Invest, spółka deweloperska powołana przez AMW. Kolejną inwestycją przy tej samej ulicy będzie siedmiokondygnacyjny apartamentowiec City Island, który zamierza postawić Mota-Engil Central Europe.

Na Kępie Mieszczańskiej budynki wielorodzinne chce też stawiać firma Rafin, a spółka Global Center planuje budowę Dolnośląskiego Parku Technologicznego Medyczno-Inżynieryjnego, a także inkubatora przedsiębiorczości.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA