DODAJ

Wrocław: Działka przy obwodnicy śródmiejskiej na sprzedaż. Do miejskiej kasy ma trafić ponad 10 milionów

Logistyka / Wrocław
Wrocław: Działka przy obwodnicy
Mariusz Bartodziej
2019-02-07 09:42:01
Miasto sprzedało w ostatnim czasie już parę kilkuhektarowych działek w sąsiedztwie ulicy Nowaka-Jeziorańskiego. Pod młotek trafią kolejne. Najszybciej w kwietniu – przeznaczona m.in. pod obiekty handlowe, biurowe lub hotelowe.

Magistrat ogłosił 21 stycznia przetarg na sprzedaż działki nr 1/19, przy ul. Irysowej. Zaplanował go na 3 kwietnia. Cena wywoławcza za teren o powierzchni 5,06 ha wynosi 10,2 mln zł netto. Znajdują się na nim przeznaczone do rozbiórki pozostałości po obiektach gospodarczych.

Istnieje wiele możliwości zagospodarowania nieruchomości zgodnie z planem miejscowym. Dopuszczalne są m.in. obiekty usługowe, szpitalne, imprez plenerowych, hotele, biura i handel detaliczny o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. Przyszły właściciel będzie mógł zainwestować również w zakład leczniczy dla zwierząt, stację obsługi i naprawy pojazdów, czy w parking. Ponadto powstaną nowe drogi i ścieżki zapewniające skomunikowanie z działką.

Kolejne pięć hektarów na sprzedaż

W prywatne ręce trafi jeszcze co najmniej kilka nieruchomości w tym rejonie, o podobnym przeznaczeniu. Miasto planuje sprzedaż sąsiedzkich działek nr 3/6 i 1/22, o łącznej powierzchni 2,71 ha.

UM Wrocławia


Po drugiej stronie obwodnicy śródmiejskiej magistrat chciał już sprzedać parcelę nr 2/4. Za teren o powierzchni 1,03 ha należało zapłacić w listopadzie ubiegłego roku co najmniej 2 mln zł. Przetarg nie przyniósł rezultatu.

UM Wrocławia


W niedalekiej przyszłości pod młotek trafi jeszcze obszar ze stawem, na który składają się działki nr 2/1, 3/5, 4/11 oraz 4/14. Ich łączna pow. wynosi 2,28 ha. Cena wywoławcza to 4 mln zł netto.

Teren atrakcyjny krajobrazowo, na którym można zlokalizować m.in. funkcje hotelowe, kongresowe i konferencyjne, kryte oraz terenowe urządzenia sportowe – piszą urzędnicy.

UM Wrocławia


Grunty warte prawie 30 milionów już w prywatnych rękach

Powoli zbliżają się nowe inwestycje w okolicy. W listopadzie 2017 roku teren za ponad 8 mln zł kupiła firma Dallmayr Vending&Office. O jej planach pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Materiały inwestora


W sąsiedztwie, jak donosiliśmy w kwietniu, powstanie też salon Agata Meble. Firma zapłaciła za grunt blisko 12 mln zł netto.

A w lipcu informowaliśmy, że miejską działkę z opuszczonym domem kupiła Agencja Reklamowa Czart Sp. z o.o. Była jedynym chętnym. Zaoferowała ponad 7 mln zł.