DODAJ

Wrocław: Agata rozpoczęła przygotowania do budowy salonu meblowego na Poświętnem

Handel / Wrocław
Wrocław: Agata rozpoczęła przygotowania
Mariusz Bartodziej
2019-11-27 08:24:20
Katowicka firma zrealizowała już blisko 30 sklepów. Ten planowany przy obwodnicy śródmiejskiej będzie drugim w stolicy Dolnego Śląska. Pięciohektarowy teren odkupiła od miasta w zeszłym roku, za ponad 12 milionów złotych netto. Zbliża się do startu prac.

Prezydent miasta wydał 29 października decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia planowanego przy zbiegu ulic Paprotnej i Żmigrodzkiej na Poświętnem. Agata S.A. planuje budowę obiektu handlowo-wystawienniczo-usługowo-magazynowego. Nie udziela nowych informacji w tej sprawie.

Obniżka o 8 milionów przyniosła efekt

Magistrat próbował sprzedać ten teren od 2014 roku. Początkowo wycenił go na 19,9 mln zł. Przetarg nie przyniósł rezultatu, więc urzędnicy stopniowo obniżali cenę wywoławczą aż do 13,5 mln zł w maju dwa lata później. Nie znaleźli zainteresowanego.

Kolejny przetarg, pisemny, miasto ogłosiło w ubiegłym roku. Rozstrzygnęło go w kwietniu. Wyceniło działki nr 4/13 i 4/15, o powierzchni 5,3084 ha, na 11 mln 850 tys. zł netto. Najlepsza okazała oferta spółki Agata S.A., która wyniosła 12 mln 10 tys. zł. Zakładała budowę wielkopowierzchniowego marketu meblowego i wyposażenia wnętrz.

UM Wrocławia

Dynamiczny rozwój Wrocławia oraz rosnący popyt na nasze produkty w tym mieście zmotywowały nas do podjęcia decyzji o budowie nowego salonu Agata. Posiadamy już jeden obiekt handlowy na wrocławskich Bielanach [przy al. Karkonoskiej 83a], ale pomimo swojej nowoczesności nie nadaje się do rozbudowy w sposób umożliwiający zaspokojenie wszystkich potrzeb naszych klientów – mówił nam wówczas Przemysław Gurban, dyrektor ds. operacyjnych salonów Agata.

Powierzchnia drugiego salonu będzie wynosić około 20 tys. mkw. Zgodnie z podanymi wcześniej informacjami, obiekt ma powstać do końca 2020 roku.

Agata zrealizowała dotychczas 28 salonów, m.in. w Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Ostatni otworzyła 22 listopada w Kielcach (o powierzchni blisko 15,5 tys. mkw.).

Więcej inwestorów w tym rejonie

Miasto prowadzi intensywną sprzedaż terenów w tej okolicy. W tym miesiącu informowaliśmy, że wprowadziło do oferty nieruchomość przy ul. Obornickiej, w sąsiedztwie zajezdni autobusowej. Powierzchnia działek wynosi blisko 1 ha. Są przeznaczone m.in. pod aktywność gospodarczą.

Za to w październiku donosiliśmy o rozstrzygnięciu licytacji na zbycie gruntu przy ul. Irysowej. Tauron Dystrybucja S.A. zaoferował jako jedyny chętny przeszło 10 mln zł netto. Planuje budowę Centrum Technicznego.