DODAJ

Agata Meble wybuduje drugi salon we Wrocławiu. Zapłaciła za teren 12 mln zł

Handel / Wrocław
Agata Meble wybuduje drugi
Mariusz Bartodziej
2018-04-27 15:40:27
Mieszkańcy Poświętnem i okolic mają zrobić pierwsze zakupy w nowym sklepie za niespełna 3 lata. Pierwszy salon tej sieci w stolicy Dolnego Śląska znajduje się przy alei Karkonoskiej.

Magistrat rozstrzygnął pisemny przetarg z 5 kwietnia na sprzedaż działek nr 4/13 i 4/15, znajdujących się przy zbiegu ulic Paprotej Żmigrodzkiej. Wycenił obszar o powierzchni ponad 5,3 ha na 11 mln 850 tys. zł netto. Jak informuje nas komisja przetargowa, zwyciężyła oferta katowickiej spółki Agata S.A. Wyniosła 12 mln 10 tys. zł. Zakłada budowę wielkopowierzchniowego marketu meblowego i wyposażenia wnętrz.

Dynamiczny rozwój Wrocławia oraz rosnący popyt na nasze produkty w tym mieście zmotywowały nas do podjęcia decyzji o budowie nowego salonu Agata. Posiadamy już jeden obiekt handlowy na wrocławskich Bielanach, ale pomimo swojej nowoczesności nie nadaje się do rozbudowy w sposób umożliwiający zaspokojenie wszystkich potrzeb naszych klientów – wyjaśnia Przemysław Gurban, dyrektor ds. operacyjnych salonów Agata.

Powierzchnia drugiego salonu będzie wynosić około 20 tys. mkw. Obiekt ma powstać do końca 2020 roku.

UM Wrocławia


8 milionów złotych obniżki

Magistrat próbował sprzedać teren przy zbiegu ul. Paprotnej i Żmigrodzkiej od 4 lat. Początkowo wycenił go na 19,9 mln zł. Przetarg nie przyniósł rezultatu, więc urzędnicy stopniowo obniżali cenę wywoławczą aż do 13,5 mln zł w maju 2016 roku.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje na tym obszarze zabudowę usługową, o bardzo szerokim zakresie. Mogłyby na nim powstać obiekty handlu detalicznego mało- i wielkopowierzchniowe, biura, czy nawet hotele.

Po sąsiedzku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprzedaje nieruchomość o powierzchni ponad 8,6 ha, o czym pisaliśmy w zeszłym roku.

MPWiK


Zdjęcie główne: materiały inwestora