DODAJ

Wrocław: Tauron odkupi od miasta za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiej

Logistyka / Wrocław
Wrocław: Tauron odkupi od
Mariusz Bartodziej
2019-10-24 10:59:45
Urzędnicy wyłonili przy drugiej próbie nowego właściciela kilkuhektarowego terenu przy ulicy Irysowej. Krakowska spółka firmy z branży energetycznej była jedynym chętnym. Planuje budowę Centrum Technicznego.

Magistrat rozstrzygnął 2 października drugi przetarg na sprzedaż działki nr 1/19, przy ul. Irysowej na Poświętnem (w sąsiedztwie ul. Nowaka-Jeziorańskiego). Cena wywoławcza za teren o powierzchni 5,06 ha wynosiła 10 mln 200 tys. zł netto. Jedynym zainteresowanym był Tauron Dystrybucja S.A. Zaoferował 10 mln 302 tys. zł. Mają podpisać umowę 20 listopada.

UM Wrocławia


Istnieje wiele możliwości zagospodarowania nieruchomości zgodnie z planem miejscowym. Dopuszczalne są m.in. obiekty usługowe, szpitalne, imprez plenerowych, hotele, biura i handel detaliczny o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. Przyszły właściciel będzie mógł zainwestować również w zakład leczniczy dla zwierząt, stację obsługi i naprawy pojazdów, czy w parking. Ponadto powstaną nowe drogi i ścieżki zapewniające skomunikowanie z działką. Obecnie mieszczą się na niej pozostałości po obiektach gospodarczych przeznaczone do rozbiórki.

Jeśli sfinalizujemy zakup, to planujemy na tym terenie budowę Centrum Technicznego, to znaczy zaplecza technicznego dla brygad serwisowych spółki działających na terenie Wrocławia – wyjaśnia nam Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja S.A.

O ogłoszeniu pierwszego postępowania, z taką samą ceną wywoławczą, donosiliśmy w lutym. Rozstrzygnięcie miało nastąpić w kwietniu. Wpłynęło jedno wadium w wysokości miliona złotych, ale zainteresowany nie pojawił się na licytacji.

Wkrótce licytacje kolejnych parceli

Jeszcze w tym samym miesiącu, 30 października, odbędzie się przetarg na sprzedaż innej działki (nr 2/4) przy ul. Irysowej. Miasto oczekuje za obszar o pow. 10 335 mkw. 2 mln 300 tys. zł netto. W listopadzie ubiegłego roku nie zgłosił się żaden chętny, choć musiałby liczyć się z wydaniem co najmniej 2 mln zł. Teren jest przeznaczony w planie miejscowym pod aktywność gospodarczą (m.in. biura, hotele, bazy kurierskie oraz obiekty kongresowe, gastronomiczne, rozrywkowe, produkcyjne, czy handlowe).

UM Wrocławia


Natomiast 4 listopada pod młotek trafi nieruchomość ze stawem, na którą składają się działki nr 2/1, 3/5, 4/11 oraz 4/14. Ich łączna pow. wynosi 2,28 ha. Mają podobne przeznaczenie co poprzednie. Cena wywoławcza wynosi 4 mln zł netto.

Teren atrakcyjny krajobrazowo, na którym można zlokalizować m.in. funkcje hotelowe, kongresowe i konferencyjne, kryte oraz terenowe urządzenia sportowe – piszą urzędnicy.

UM Wrocławia


W przyszłości miasto sprzeda też parcele nr 3/6 i 1/22, o łącznej pow. 2,71 ha.

UM Wrocławia


Nieruchomość w pobliżu, o pow. ponad 8,6 ha, oferuje również Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Pisaliśmy o tym w maju 2017 roku.Grunty warte prawie 30 milionów już w prywatnych rękach

Powoli zbliżają się nowe inwestycje w okolicy. W listopadzie 2017 roku teren za przeszło 8 mln zł kupiła firma Dallmayr Vending&Office. O jej planach pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Materiały inwestora


W sąsiedztwie, jak donosiliśmy w kwietniu rok temu, powstanie też salon Agata Meble. Firma zapłaciła za grunt blisko 12 mln zł netto.

A w lipcu zeszłego roku informowaliśmy, że miejską działkę z opuszczonym domem kupiła Agencja Reklamowa Czart Sp. z o.o. Była jedynym chętnym. Zaoferowała ponad 7 mln zł.