DODAJ

Wrocław: Miasto sprzeda za ponad 10 milionów działkę przy obwodnicy śródmiejskiej? Ostatnio było blisko

Wrocław
Wrocław: Miasto sprzeda za
Mariusz Bartodziej
2019-07-30 09:41:54
W pierwszym przetargu jeden uczestnik wpłacił wadium (milion złotych), ale nie pojawił się na licytacji. Urzędnicy spróbują w październiku ponownie znaleźć chętnego na kilkuhektarowy teren przy ulicy Irysowej na Poświętnem. W tym samym miesiącu odbędzie się też postępowanie w sprawie sprzedaży pobliskiej nieruchomości wartej ponad dwa miliony.

Magistrat ogłosił 9 lipca drugi przetarg na sprzedaż działki nr 1/19, przy ul. Irysowej (w sąsiedztwie ul. Nowaka-Jeziorańskiego). Zaplanował go na 2 października. Cena wywoławcza za teren o powierzchni 5,06 ha wynosi 10 mln 200 tys. zł netto. Znajdują się na nim przeznaczone do rozbiórki pozostałości po obiektach gospodarczych.

UM Wrocławia

O ogłoszeniu pierwszego postępowania, z taką samą ceną wywoławczą, donosiliśmy w lutym. Rozstrzygnięcie miało nastąpić w kwietniu. Wpłynęło jedno wadium w wysokości miliona złotych, ale zainteresowany nie pojawił się na licytacji.

Istnieje wiele możliwości zagospodarowania nieruchomości zgodnie z planem miejscowym. Dopuszczalne są m.in. obiekty usługowe, szpitalne, imprez plenerowych, hotele, biura i handel detaliczny o powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. Przyszły właściciel będzie mógł zainwestować również w zakład leczniczy dla zwierząt, stację obsługi i naprawy pojazdów, czy w parking. Ponadto powstaną nowe drogi i ścieżki zapewniające skomunikowanie z działką.

Więcej okolicznych terenów na sprzedaż

Jeszcze w tym samym miesiącu, 30 października, odbędzie się przetarg na sprzedaż innej działki (nr 2/4) przy ul. Irysowej. Miasto oczekuje za obszar o pow. 10 335 mkw. 2 mln 300 tys. zł netto. W listopadzie ubiegłego roku nie zgłosił się żaden chętny, choć musiałby liczyć się z wydaniem co najmniej 2 mln zł. Teren jest przeznaczony w planie miejscowym pod aktywność gospodarczą (m.in. biura, hotele, bazy kurierskie oraz obiekty kongresowe, gastronomiczne, rozrywkowe, produkcyjne, czy handlowe).

UM Wrocławia

Pod młotek trafią jeszcze inne pobliskie grunty o podobnym przeznaczeniu, jak obszar ze stawem, na który składają się działki nr 2/1, 3/5, 4/11 oraz 4/14. Ich łączna pow. wynosi 2,28 ha. Cena wywoławcza sięgnie 4 mln zł netto.

Teren atrakcyjny krajobrazowo, na którym można zlokalizować m.in. funkcje hotelowe, kongresowe i konferencyjne, kryte oraz terenowe urządzenia sportowe – piszą urzędnicy.

Do tego dochodzą parcele nr 3/6 i 1/22, o łącznej pow. 2,71 ha.

UM Wrocławia

UM Wrocławia


Nieruchomość w pobliżu, o pow. ponad 8,6 ha, sprzedaje również Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Pisaliśmy o tym w maju 2017 roku.Grunty warte prawie 30 milionów już w prywatnych rękach

Powoli zbliżają się nowe inwestycje w okolicy. W listopadzie 2017 roku teren za ponad 8 mln zł kupiła firma Dallmayr Vending&Office. O jej planach pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku.

Materiały inwestora
Materiały inwestora


W sąsiedztwie, jak donosiliśmy w kwietniu rok temu, powstanie też salon Agata Meble. Firma zapłaciła za grunt blisko 12 mln zł netto.

A w lipcu zeszłego roku informowaliśmy, że miejską działkę z opuszczonym domem kupiła Agencja Reklamowa Czart Sp. z o.o. Była jedynym chętnym. Zaoferowała ponad 7 mln zł.