Wrocław: Comex Deweloperstwo przejęło państwową działkę na Poświętnem

Wrocław: Comex Deweloperstwo przejęło państwową działkę na Poświętnem

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zdołał rozstrzygnąć tylko jeden z trzech majowych przetargów na sprzedaż nieruchomości w północnej części miasta. Wrocławski deweloper zaoferował niemal 3 mln zł za teren pod zabudowę mieszkaniową i usługową.
KOWR wyłonił 29 maja nowego właściciela działki nr 2/1, znajdującej się przy zbiegu ulic Ludwika Kubali i Poświęckiej. Cena wywoławcza za teren o powierzchni ponad 8,5 tys. mkw. wynosiła 2 mln 921 tys. zł brutto. Prezes zarządu spółki Comex Deweloperstwo Sp. z o.o. zapłacił 2 mln 950 tys. 300 zł. Na razie nie ma przygotowanych planów dla tej nieruchomości.
Deweloper będzie miał kilka możliwości zagospodarowania zakupionej działki. Plan miejscowy dopuszcza na niej zabudowę wielorodzinną (do 5 kondygnacji nadziemnych, ostatnia jako poddasze, i 19 m wysokości), jednorodzinną (do 3 kondygnacji nadziemnych z poddaszem, 12 m wysokości) lub usługową, a także drogę wewnętrzną.
fot.
Comex Deweloperstwo kontynuuje działalność przedsiębiorstwa funkcjonującego od 1990 roku. Realizuje kameralne osiedla w obrębie Wrocławia i najbliższych okolic. Jedną z jego inwestycji jest Księgarska, czyli cztery budynki w zabudowie szeregowej na Widawie.
fot. macrose

Dwie działki w okolicy wciąż na sprzedaż

Na sprzedaż wciąż są dwie państwowe działki znajdujące się blisko siebie, pomiędzy ul. Kowarzyka a Falzmanna – oznaczone numerami 20/2 oraz 20/4. KOWR spróbuje 28 czerwca po raz drugi znaleźć chętnych na ich przejęcie.
Powierzchnia pierwszej z nich wynosi niespełna 4,1 tys. mkw., a cena wywoławcza – 1 mln 869 tys. 500 zł. Pow. drugiej to prawie 1,4 tys. mkw. Zainteresowani muszą liczyć się z wydatkiem rzędu co najmniej 654 tys. zł. Obie nieruchomości są przeznaczone m.in. pod zabudowę wielorodzinną oraz usługową, o podobnych parametrach jak działka przejęta przez Comex Deweloperstwo.
UM Wrocławia

Rozbudowa w okolicy

Kilka inwestycji mieszkaniowych szykuje się przy ul. Kamieńskiego, w pobliżu działek sprzedawanych przez KOWR. Na realizację dwóch z nich inwestorzy mają już pozwolenia. Trzecie przedsięwzięcie pozostaje zawieszone. O szczegółach pisaliśmy w maju.
Budowę dużego osiedla na Poświętnem, przy ul. Czartoryskiego, planuje Triada Dom, o czym informowaliśmy w lutym. Chce wybudować sześć budynków wielorodzinnych w sąsiedztwie niedokończonej inwestycji zbankrutowanego dewelopera.

Miasto sprzedało nieruchomości za wiele milionów złotych

Mieszkańcy Poświętnem i okolic doczekają się też budowy salonu Agata Meble. Firma wylicytowała miejskie działki za prawie 12 mln zł. To będzie jej drugi sklep we Wrocławiu. Plany inwestora opisywaliśmy w kwietniu.
Kolejne ponad 7 mln zł miasto zarobiło na sprzedaży kilkuhektarowej nieruchomości przy ul. Irysowej, o czym informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA