Wrocław: Nie Comex, a Dewelopart zbuduje osiedle na Poświętnemfot. Jakub Zazula

Wrocław: Nie Comex, a Dewelopart zbuduje osiedle na Poświętnem

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Państwo sprzedało prawie hektarowy teren przy ulicy Ludwika Kubali dwa lata temu za niespełna 3 miliony złotych. Inwestor się jednak zmienił. Szykuje się do budowy domów i budynku wielorodzinnego.
DewelopART Sp. z o.o. Sp. k. złożył 15 lipca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Kubali na wrocławskim Poświętnem budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym i lokalem usługowym w parterze. Ma powstać na działce nr 2/1 o powierzchni 8 546 mkw.
Osiedle będzie docelowo większe. Trzy miesiące wcześniej inwestor wnioskował o zgodę na realizację na tej samej posesji dziewięciu domów jednorodzinnych dwulokalowych. Za projekt odpowiada wrocławska pracownia ZAH Sp. z o.o. Deweloper nie odpowiada na pytania o szczegóły inwestycji.
fot.

Niemal trzy miliony za państwowy grunt

REKLAMA
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozstrzygnął przetarg na sprzedaż tej nieruchomości w maju 2018 roku. Cena wywoławcza wynosiła 2 mln 921 tys. zł brutto. Prezes zarządu spółki Comex Deweloperstwo Sp. z o.o. zapłacił 2 mln 950 tys. 300 zł. Wówczas nie miał jeszcze przygotowanych planów dla tego terenu.
Nowy inwestor ma kilka możliwości zagospodarowania działki. Plan miejscowy dopuszcza na niej zabudowę wielorodzinną (do pięciu kondygnacji nadziemnych, ostatnia jako poddasze, i 19 m wysokości), jednorodzinną (do trzech kondygnacji nadziemnych z poddaszem, 12 m wysokości) lub usługową, a także drogę wewnętrzną.

Mieszkań przybędzie

Na Poświętnem postawił także m.in. WPBM Mój Dom S.A. W marcu donosiliśmy, że planuje budowę osiedla przy ul. Aptekarskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie R.O.D. Poświętne. Plan miejscowy dopuszcza 12-metrowe budynki wielorodzinne.

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Pewnie nie wszyscy są świadomi. Będą protestować, podobnie jak mieszkańcy Wysokiej.(gość)
Witek
pl(gość)
czy wszyscy są świadomi że tam w przyszłości będzie prowadziła śródmiejska obwodnica Wrocławia?
REKLAMA